Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika – Kraków 2020.

Na tegorocznego Lajkonika pojechało 13-tu reprezentantów Grota. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci starszych i młodzików. Bardzo dobrym wynikiem – 674 pkt – zabłysnął Filip Sporek, który zdecydowanie zwyciężył wśród dzieci! Filip wygrał również w strzelaniu specjalnym – co pozwoliło mu zdobyć jedną z czterech figurek tytułowego Lajkonika!

19 września 2020 Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików – Kielce 2020.

W tegorocznych MP Młodzików w Kielcach wystartowało 180-ciu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 10-cioro zawodników – po równo 5-ciu młodzików i 5 młodziczek. W efekcie dwudniowych zmagań udało się wywalczyć 2 medale!

14 września 2020 Czytaj więcej

Uwaga, wznawiamy zajęcia grupy początkującej/rekreacyjnej!

Od środy 2 września zajęcia grupy początkującej/rekreacyjnej będą odbywać się w środy i piątki o w godzinach 16.00 – 17.15, zapraszamy! Wszystkich chętnych zacząć przygodę z łucznictwem zapraszamy do kontaktu z trenerami https://uksgrot.pl/kontakt/

28 sierpnia 2020 Czytaj więcej

Mamy medal OOM!!!

W tegorocznej Olimpiadzie zwiększono limit startujących zawodników do 150-ciu. Do zawodów zakwalifikowała się cała nasza 9-tka kadetów. Pierwszy i drugi dzień to tzw. FITA, czyli strzelanie na czterech odległościach, chłopcy – 70,60,50,30 metrów, dziewczęta – 60,50,40,30 metrów.

24 sierpnia 2020 Czytaj więcej

Chrzest obozowy.

W sobotę, 1 sierpnia, odbył się chrzest 9 zawodników, którzy po raz pierwszy są z nami na obozie. Imprezę przygotowali i poprowadzili pozostali zawodnicy, uczestnicy obozów klubowych z poprzednich lat.

2 sierpnia 2020 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych – Głuchołazy, 4 lipca 2020r.

Na starcie dzisiejszych zawodów stanęło 140 zawodników i zawodniczek w kategorii juniora młodszego, reprezentujących kluby z terenu całego kraju.

4 lipca 2020 Czytaj więcej

37 Memoriał Ireny Szydłowskiej – Warszawa 26-28 czerwiec 2020r.

W rundzie eliminacyjnej o wejście do czwórki w konkurencji mikst walczyli D.Ratyńska i J.Sroka, niestety przegrali ten pojedynek i ostatecznie zajęli 8 m-ce. W pojedynkach indywidualnych niestety nie było lepiej, bo nikt z naszych nie wszedł do finałowej 8-mki. Najbliżej tej sztuki był J.Sroka, który w pojedynku 1/8 w barażu strzelił razem z rywalem po 10-tce a w strzelaniu powtórzonym obaj strzelili 8-mki – niestety rywal Kuby był 4mm bliżej środka tarczy – taki jest sport…

29 czerwca 2020 Czytaj więcej

XV Turniej o Puchar Beskidów – Żywiec 2020.

Podczas niedzielnych zawodów w Żywcu pogoda nie rozpieszczała – 15 stopni i ciągła mżawka to nie jest wymarzona pogoda dla łuczników, na szczęście nie było wiatru. Zawody zorganizowane dobrze, bez potknięć organizacyjnych. Pierwszą, w kolejności strzelań, kategorią, w której braliśmy udział była kategoria juniorów młodszych.

22 czerwca 2020 Czytaj więcej

I Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych – Żywiec, 20 czerwiec 2020r.

Pierwszy start w Pucharze Polski  Juniorów Młodszych już za nami. Wszyscy nasi zawodnicy to debiutanci tej imprezy. Zawody PP planowane są w trzech odsłonach, a ranking stworzony na ich podstawie ma wyłonić najlepszych 64 zawodników i 64 zawodniczki do imprezy głównej, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po pierwszej edycji możemy śmiało szacować, że 8 na 9 […]

I Runda Pucharu Śląska Dzieci Młodzików oraz Puchar Rudy Śląskiej Juniorów Młodszych.

I Runda Pucharu Śląska Dzieci Młodzików oraz Puchar Rudy Śląskiej Juniorów Młodszych – 14/06/2020r. Podziękowania składamy sponsorom dzisiejszych zawodów: firmie PROMUS z Rudy Śląskiej oraz Rodzicom naszych zawodników! Trenerzy UKS Grot