Zawody łucznicze o „Puchar Wsi Krakowskiej” – Zabierzów, 13.06.2015 r.

CZOŁOWE LOKATY MŁODYCH „GROTOWCÓW” W ZABIERZOWIE!
Najmłodsi zawodnicy UKS „GROT” wystartowali w minioną sobotę na torach łuczniczych swoich imienników z Zabierzowa, w kolejnej edycji zawodów łuczniczych dla dzieci i młodzieży o „Puchar Wsi Krakowskiej”. Silne słońce i panujący upał nie przeszkodziły naszym zawodnikom w sięgnięciu po czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach wiekowych. Turniejowa rywalizacja rozpoczęła się od startu najmłodszych łuczniczek i łuczników. Nasi najmłodsi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze, a o najlepszą lokatę postarał się Jakub Sroka, który dzięki zdobyciu 348 pkt. (170 pkt. na odległości 10m. i 178 pkt., zwyciężył kategorię „Chłopcy młodsi”. Z trzeciej pozycji w końcowej klasyfikacji zawodów w kategorii „Dziewczęta” mogła cieszyć się Julia Mróz, która zdobyła ogółem 621 pkt. (155 pkt. na odl. 25m. + 158 pkt. na odl. 20m. + 147 pkt. na odl. 15m. + 161 pkt. na odl. 10m.). O jedno oczko niżej w klasyfikacji turniejowej (4 pozycja) w kategorii „Chłopcy” wylądował Szymon Wójcik strzelając kolejno: 133 pkt. na odl. 25m. + 137 pkt. na odl. 20m. + 124 pkt. na odl. 15m. + 146 pkt. na odl. 10m., co w sumie dało mu wynik w wysokości 540 pkt.
Po krótkiej przerwie do rywalizacji turniejowej przystąpiły starsze zawodniczki i zawodnicy. Nasza jedynaczka wśród młodziczek oraz trójka młodzików młodszych, postanowili nie być gorsi od swoich młodszych koleżanek i kolegów. Najwięcej zadowolenia przysporzył nam Marcel Pilarek, który uzyskując w sumie 636 pkt. (322 pkt. na odległości 40m. + 314 pkt. na odległości 20m.) zdecydowanie wygrał kategorię „Młodzik młodszy”. O miłą niespodziankę w tej samej kategorii wiekowej postarał się Wiktor Szreder, zajmując w końcowej klasyfikacji trzecie miejsce, po zdobyciu ogółem 601 pkt. (290 pkt. na odległości 40m. + 311 pkt. na odległości 20m.). Odrobinę gorszy występ na swoim koncie zaliczył tym razem Arek Mróz, który uplasował się ostatecznie na 5 pozycji, po strzeleniu kolejno: 272 pkt. na odległości 40m. oraz 299 pkt. na odległości 20m., czyli łącznie 571 pkt.
W kategorii „Młodziczka” reprezentowała nas tym razem tylko jedna zawodniczka, Justyna Wyciślik, która pomimo przerwy treningowej spowodowanej chorobą, udanie wróciła do rywalizacji sportowej. Nasza jedynaczka zdobyła ogółem 570 pkt. (256 pkt., na odległości 50m., do których dorzuciła 314 pkt. na odległości 30m.), dzięki czemu w ostatecznej klasyfikacji zawodów zajęła bardzo dobrą, drugą lokatę.
GRATULUJEMY!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)