Zawody łucznicze o „Puchar Wsi Krakowskiej” – Zabierzów, 11.06.2016 r.

UDANA ZABAWA RUDZKIEJ MŁODZIEŹY NA WSI…
Najmłodsza kadra UKS „GROT” Ruda Śląska zaprezentowała się bardzo dobrze podczas zawodów o „Puchar Wsi Krakowskiej”, które w minioną sobotę przeprowadzono na obiekcie naszego imiennika z małopolskiego Zabierzowa. Na starcie stanęło ponad 100 młodych, młodszych i całkiem najmłodszych łuczniczek i łuczników, wśród których mocną obecność zaznaczyli nasi zawodnicy. Bardzo dobry występ (4 odległości: 25m. + 20m. + 15m. + 10m.) zaliczyła Julia Mróz (165pkt. + 171pkt. + 162pkt. + 178pkt. = 676pkt.), wyraźnie wygrywając kategorię „dzieci starsze – dziewczęta”. Na 5 pozycji w tej samej kategorii wiekowej zawody zakończyła Natalia Lepa (146pkt. + 151pkt. + 144pkt. + 166pkt. = 607pkt.), a na 11 miejscu Wiktoria Szymańska (126pkt. + 140pkt. + 112pkt. + 144pkt. = 522pkt.). Końcowego sukcesu Julii pozazdrościł Wiktor Szreder bezapelacyjnie zwyciężając w kategorii „młodzik młodszy”. Osiągnął to dzięki strzeleniu odpowiednio: 321pkt. na odległości 40m. oraz 337pkt. na odległości o połowę krótszej (łącznie 658pkt.). W kategorii „młodzik starszy” (2 odległości: 50m. + 30m.) trójka naszych zawodników walczyła bardzo dzielnie, zajmując ostatecznie:
> Arkadiusz Mróz – 3 miejsce (283pkt. + 297pkt. = 580pkt.),
> Denis Biały – 4 miejsce (288pkt. + 280pkt. = 568pkt.),
> Sebastian Ziętek – 5 miejsce (232pkt. + 209pkt. = 441pkt.).
W kategorii „dzieci starsze – chłopcy” reprezentował nas Jakub Sroka, który po 4 odległościach (25m. + 20m. + 15m. + 10m.) w ostatecznej klasyfikacji indywidualnej turnieju uplasował się na 11 pozycji, po strzeleniu łącznie 526pkt., w skład których weszły: 113pkt. + 137pkt. + 120pkt. + 156pkt.
Suma rezultatów zdobytych przez wszystkich naszych zawodników przełożyła się na zdobycie IV lokaty w klasyfikacji drużynowej.
GRATULUJEMY!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)