XXXIII Międzynarodowy Turniej o Złotą Ciupagę Góralską – Żywiec, 16-18.10.2020r.

Aż trzy dni trwała tegoroczna „Ciupaga”. Pogoda niestety nie rozpieszczała uczestników – deszcz, wilgoć, błoto i niska temperatura przypominały, że październik w Beskidach to nie są wczasy w Tunezji 😁. W piątek i sobotę odbyły się kwalifikacje, w niedzielę zaś eliminacje indywidualne, oraz w kategoriach drużyn i mikstów. Nasz klub reprezentowało 6-ro zawodników – wszyscy w kategorii juniora młodszego. Wyniki piątkowo/sobotnich kwalifikacji 2×60 metrów naszych zawodników:
Natalia Lepa – 610 / 613 / 1223
Jakub Sroka – 598 / 612 / 1210
Dominika Ratyńska – 590 / 565 / 1155
Adrian Szłapak – 555 / 566 / 1121
Marta Zielińska – 549 / 566 / 1115
Szymon Czarnik – 467 / 548 / 1015
W niedzielnych finałach udało nam się zdobyć 6 pozycji medalowych, oto wyniki końcowe:
indywidualnie:
Natalia Lepa – 🥉brąz
Dominika Ratyńska – VII m-ce
Adrian Szłapak – 🥉brąz
Jakub Sroka – V m-ce
Szymon Czarnik – VII m-ce
mikst:
Natalia Lepa/Jakub Sroka – 🥇złoto
Marta Zielińska/Adrian Szłapak – 🥈srebro
drużynowo:
Jakub Sroka/Adrian Szłapak/Szymon Czarnik – 🥈srebro
Natalia Lepa/Dominika Ratyńska/Marta Zielińska – 🥉brąz
Ponadto Natalia z Kubą zwyciężając w mikście, zdobyli tytułowe trofeum zawodów – Złotą Ciupagę Góralską!
Podsumowując – zawody udane, było co prawda zimno i deszczowo, ale humory dopisywały, co chyba udało się uwiecznić na zdjęciach😁. Oprócz medali wywozimy z Żywca cenne doświadczenie startowe, które z pewnością zaprocentuje lepszymi wynikami w kolejnych zawodach.
Trenerzy UKS Grot.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)