XXXII Memoriał Łuczniczy im. I. Szydłowskiej – Warszawa, 20-21.06.2015 r.

KAROLINA SKAWIŃSKA BLISKO PODIUM W XXXII MEMORIALE IM. I. SZYDŁOWSKIEJ.
Blisko 160 zawodniczek i zawodników z Polski, Ukrainy, Litwy i Łotwy wystartowało w XXXII Międzynarodowym Memoriale Łuczniczym im. Ireny Szydłowskiej, który w miniony weekend przeprowadzono na torach łuczniczych KS „Drukarza” w Warszawie.

UKS „GROT” desygnował do startu cztery juniorki młodsze wzmocnione jednym juniorem młodszym, którzy podczas dwóch rund sobotnich kwalifikacji, przeprowadzonych na odległości 60m., osiągnęli następujące wyniki:

> Justyna Wyciślik: 570 pkt.* (283 pkt. + 287 pkt.*) = 6 pozycja po kwalifikacjach,

> Karolina Skawińska: 521 pkt.* (271 pkt.* + 250 pkt.) = 10 pozycja po kwalifikacjach,

> Marta Karasińska: 473 pkt.* (229 pkt. + 244 pkt.) = 12 pozycja po kwalifikacjach,

> Patrycja Boniek: 435 pkt. (235 pkt. + 200 pkt.) = 15 pozycja po kwalifikacjach,

> Mateusz Porębski: 616 pkt. (317 pkt. + 299 pkt.) = 6 pozycja po kwalifikacjach.
Harmonogram zawodów przewidywał, iż po zakończeniu kwalifikacji i po krótkiej przerwie rywalizować będą pary mieszane (mikst). Rozstawienie mikstów do pojedynków (rundek) uwzględniało zsumowane wyniki wszystkich zawodniczek i zawodników startujących w poszczególnych kategoriach wiekowych. Pojedynki mikstów miały charakter rywalizacji OPEN, przeprowadzanych na odległości 70m. Mikst UKS „GROT” w składzie: Justyna Wyciślik i Mateusz Porębski, ostatecznie  nie poprawił swojej pozycji wynikającej z rozstawienia (10), wyraźnie ulegając w pierwszym pojedynku bardziej doświadczonej parze z Warszawy.

Niedzielna odsłona rywalizacji przyniosła wiele ciekawych i zaskakujących rozstrzygnięć. O ile występ indywidualny Marty Karasińskiej można traktować jako miłą niespodziankę, ponieważ po pokonaniu w 1/8 finału o wiele bardziej doświadczonej konkurentki z Warszawy, o tyle występ indywidualny Karoliny Skawińskiej należy rozpatrywać w charakterze sensacji. Nasza kadetka nie przejęła się kompletnie tym, iż drabinka turniejowa skazywała ją za każdym razem na rywalizowanie z dużo bardziej utytułowanymi i doświadczonymi zawodniczkami. Strzelała odważnie, dzięki czemu z kwitkiem odprawiała kolejne konkurentki. Uległa dopiero w półfinale, a także w chwilę później przeprowadzonym pojedynku o 3 miejsce, który minimalnie przegrała po barażu. W ostatecznej klasyfikacji zawodów, Karolina Skawińska uplasowała się ostatecznie na bardzo dobrej 4 pozycji, natomiast Marta Karasińska zajęła miejsce 7. Justyna Wyciślik i Patrycja Boniek po przegraniu swoich pierwszych pojedynków, zostały ostatecznie sklasyfikowane w drugiej dziesiątce klasyfikacji turniejowej.

W rywalizacji kadetów duże nadzieje wiązaliśmy z występem Mateusza Porębskiego. Nasz zawodnik swój pierwszy pojedynek wyraźnie wygrał, jednak w ¼ finału równie wyraźnie uległ swojemu konkurentowi z Ukrainy, w związku z czym w ostatecznej klasyfikacji Memoriału uplasował się na 8 pozycji.

 (*) – rekord życiowy.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)