XXXI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Łodygowice, 20-21.02.2016 r.

BRACIA PORĘBSCY NA TARCZY
Wyjazd do Łodygowic na XXXI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie okazał się nieudany dla dwójki reprezentantów UKS „GROT” Ruda Śląska. Zarówno Mateusz Porębski, jak również jego brat Szymon będą zapewne chcieli jak najszybciej zapomnieć o dwudniowych zawodach, podczas których o tytuły mistrzowskie rywalizowało ponad 100 najlepszych juniorek i juniorów z całego kraju. W sobotę przeprowadzono dwie rundy kwalifikacji (odl. 18m.), w których bracia Porębscy osiągnęli:
> Mateusz: 25 pozycja po strzeleniu ogółem 530 pkt. (272 + 258),
> Szymon: 49 pozycja po strzeleniu ogółem 445 pkt. (246 + 199).
Jako że do niedzielnych pojedynków indywidualnych (rundek) kwalifikowało się 32 zawodników z najlepszymi rezultatami, start w Mistrzostwach dla Szymona zakończył już w sobotę. W niedzielne przedpołudnie do brata dość szybko dołączył Mateusz, ulegając w 1/16 swojemu rywalowi z Dąbrowy Tarnowskiej. Ostatecznie uplasował się na początku trzeciej dziesiątki klasyfikacji turniejowej.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)