XXXI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów – Łodygowice, 20-21.02.2016 r.

BRACIA PORĘBSCY NA TARCZY
Wyjazd do Łodygowic na XXXI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w łucznictwie okazał się nieudany dla dwójki reprezentantów UKS „GROT” Ruda Śląska. Zarówno Mateusz Porębski, jak również jego brat Szymon będą zapewne chcieli jak najszybciej zapomnieć o dwudniowych zawodach, podczas których o tytuły mistrzowskie rywalizowało ponad 100 najlepszych juniorek i juniorów z całego kraju. W sobotę przeprowadzono dwie rundy kwalifikacji (odl. 18m.), w których bracia Porębscy osiągnęli:
> Mateusz: 25 pozycja po strzeleniu ogółem 530 pkt. (272 + 258),
> Szymon: 49 pozycja po strzeleniu ogółem 445 pkt. (246 + 199).
Jako że do niedzielnych pojedynków indywidualnych (rundek) kwalifikowało się 32 zawodników z najlepszymi rezultatami, start w Mistrzostwach dla Szymona zakończył już w sobotę. W niedzielne przedpołudnie do brata dość szybko dołączył Mateusz, ulegając w 1/16 swojemu rywalowi z Dąbrowy Tarnowskiej. Ostatecznie uplasował się na początku trzeciej dziesiątki klasyfikacji turniejowej.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)