XXX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych – Wilkowice 14-15,11.2020r.

Tegoroczne Halowe MP odbyły się nietypowo w listopadzie, ponieważ wybuch pandemii w marcu uniemożliwił ich rozegranie w wiosennym terminie. Na starcie ponad setka zawodników i zawodniczek z całej Polski. W kwalifikacjach 2 rundy halowe (60 strzał)-zdecydowały o składach mikstów, drużyn oraz o pozycji w drabince pucharowej do indywidualnej rundy eliminacyjnej. Do finałowej 16-stki mikstów awansowały aż trzy nasze pary, z czego dwie dostały się do najlepszej 8-mki zajmując ostatecznie miejsca V i VI tuż za podium.
Najbardziej spektakularnym sukcesem okazały się starty naszych drużyn, zarówno dziewcząt jak i chłopców, które zdobyły tytuły II-ich Halowych Drużynowych Wicemistrzyń/Wicemistrzów Polski na rok 2020!!!
Szczegółowe wyniki przedstawiają się następująco:
kwalifikacje:
Jakub Sroka – 530 pkt
Maciej Sitek – 530 pkt
Natalia Lepa – 524 pkt
Marta Zielińska – 520 pkt
Paweł Korzonek – 518 pkt
Adrian Szłapak – 514 pkt
Dominika Ratyńska – 497 pkt
Mateusz Synowiec – 489 pkt
Dominika Brzezina – 438 pkt
eliminacje:
Drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Lepa, Marta Zielińska, Dominika Ratyńska, Dominika Brzezina – brązowe medale i tytuł II-ich Halowych Wicemistrzyń Polski.
Drużyna chłopców w składzie: Jakub Sroka, Maciej Sitek, Paweł Korzonek, Adrian Szłapak – brązowe medale i tytuł II-ich Halowych Wicemistrzów Polski.
Mikst w składzie Marta Zielińska/Maciej Sitek – miejsce V-te
Mikst w składzie Natalia Lepa, Jakub Sroka – miejsce VI-te
W rywalizacji indywidualnej najdalej doszedł Paweł Korzonek, odpadając dopiero w 1/4 finału po zaciętym pojedynku, niestety przegranym 4:6. Paweł ostatecznie zajął miejsce VI.
Warto nadmienić, że gościliśmy na terenie ośrodka Centrum Wypoczynku ODYS w Tresnej nad Jeziorem Żywieckim, które to miejsce szczerze polecamy na wypoczynek o każdej porze roku! Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.
Trenerzy UKS Grot

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)