XXVIII Międzynarodowe Zawody Łucznicze „O złotą ciupagę góralską” – Żywiec, 13-14.08.2016 r.

 

O JEDNO MIEJSCE OD CIUPAGI
Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o „Złotą Ciupagę Góralską”, to zawody sportowe o ogromnym prestiżu i randze (przynajmniej w założeniu), które corocznie odbywają się w pięknych okolicznościach żywieckiej przyrody. XXVIII edycja zawodów zgromadziła na starcie mnóstwo zawodniczek i zawodników (dokładnie nie wiadomo ile, ale ponad 120 to bydzie na pewno), i nacechowana była tradycyjnym żywieckim geniuszem organizacyjnym. A nawet, co osobom, które już tam kiedyś rywalizowali, wyda się niemożliwe, jeszcze go przewyższała. No w każdym razie, nasi reprezentanci też tam byli i strzelali z mniejszym lub większym skutkiem. Najdalej z naszych zabrnęła i najlepszy rezultat osiągnęła „juniorka młodsza” Justyna Wyciślik, zajmując ostatecznie w swojej kategorii najprawdopodobniej 2 lokatę (przynajmniej tak opowiadają świadkowie wydarzenia oraz tekst na dyplomie, który dostała). Pozostali nie dotrwali do momentu, w którym rozdawali dyplomy, więc nie wiadomo, które lokaty ostatecznie pozajmowali, niezależnie od tego, w jakich kategoriach rywalizowali, albo i nie. I czy w ogóle tam byli.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)