XXVII Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o „Złotą Ciupagę” – Żywiec, 10-11.10.2015 r.

ZŁOTA CIUPAGA W RĘKACH PATRYCJI BONIEK!
Ostatnimi zawodami tegorocznego sezonu na tzw. torach otwartych były XXVII Międzynarodowe Zawody Łucznicze o „Złotą Ciupagę Góralską”, które tradycyjnie odbyły się na obiekcie „Łucznika” w Żywcu. Na sobotnio – niedzielny start zdecydowało się ponad 120 zawodniczek i zawodników, a w ich gronie również bogata liczebnie reprezentacja UKS „GROT”, składająca się z kadetek i kadetów, jednego juniora, a także dwóch łuczników bloczkowych, dla których żywieckie zawody były absolutnym debiutem na zawodach tarczowych. Pomimo przenikliwego chłodu, wszechobecnego chaosu, specyficznego „żywieckiego” sposobu organizacji zawodów, nasi reprezentanci postarali się, jak tylko mogli, aby godnie zakończyć starty w tym roku. W przedpołudniowej turze kwalifikacyjnej strzelały juniorki młodsze oraz zawodnicy startujący w kategorii OPEN (czyli junior + senior), a reprezentanci UKS „GROT” osiągnęli:

Juniorki młodsze (2 rundy kwalifikacji na odległości 60m. do tarczy Ø120):

> Patrycja Boniek – 1 pozycja, po strzeleniu ogółem 608 pkt. (303 pkt. + 305 pkt.),
> Justyna Wyciślik – 2 pozycja, po strzeleniu ogółem 592 pkt. (300 pkt.* + 292 pkt.),
> Dominika Klyszcz – 3 pozycja, po strzeleniu ogółem 543 pkt. (272 pkt.* + 271 pkt.),
> Karolina Skawińska – 6 pozycja, po strzeleniu ogółem 481 pkt. (253 pkt. + 228 pkt.),
> Marta Karasińska – 9 pozycja, po strzeleniu ogółem 378 pkt. (184 pkt. + 194 pkt.).

 Mężczyźni OPEN (2 rundy kwalifikacji na odległości 70m. do tarczy Ø120):

> Mateusz Porębski – 9 pozycja, po strzeleniu ogółem 597 pkt. (296 pkt. + 301 pkt.)

Popołudniowa odsłona zawodów, to najpierw kwalifikacyjne zmagania kadetów oraz zawodników rywalizujących w strzelaniu z łuków bloczkowych. Czwórka naszych zawodników osiągnęła:

Juniorzy młodsi (2 rundy kwalifikacji na odległości 60m. do tarczy Ø120):

> Kamil Woźnica – ogółem 537 pkt.* (263 pkt. + 274 pkt.), dające mu po kwalifikacjach miejsce 9,

> Patryk Szreder – ogółem 531 pkt.* (267 pkt.* + 264 pkt.), dzięki którym plasował się po kwalifikacjach na pozycji 10.

Mężczyźni – łuki bloczkowe (2 rundy kwalifikacji na odległości 50m. do tarczy Ø80):

> Igor Chudy – ogółem 630 pkt.* (316 pkt.* + 314 pkt.), dzięki czemu plasował się koniec drugiej dziesiątki kwalifikacji,

> Krzysztof Szymański – ogółem 600 pkt.* (313 pkt.* + 287 pkt.), co ulokowało go na początku trzeciej dziesiątki kwalifikacji.

Bezpośrednio po zakończeniu kwalifikacji, rozpoczęto strzelania rundek indywidualnych (pojedynków) w poszczególnych kategoriach, których celem było wyłonienie najlepszych 8 zawodniczek i zawodników w każdej z kategorii wiekowo – sprzętowych. Rywalizacja najlepszych „ósemek” miała być kontynuowana w niedzielę. Świetną dyspozycję strzelecką potwierdziły trzy z naszych kadetek, czyli Patrycja, Justyna i Dominika, awansując do niedzielnych strzelań finałowych. Poza nimi, najwięcej powodów do zadowolenia przysporzył sobie, a także nam Igor Chudy, pokonując w pierwszym przejściu po wyrównanej walce o wiele bardziej doświadczonego zawodnika z Ukrainy. W 1/8 finału nasz zawodnik długo i dzielnie przeciwstawiał się kolejnemu przeciwnikowi znad wschodniej granicy, i choć w końcowym rozrachunku minimalnie uległ, to zmusił swojego rywala, będącego legendą łucznictwa bloczkowego na świecie, do największego wysiłku.
Niestety, nasi pozostali reprezentanci ulegli swoim konkurentom, w związku z tym ostatecznie zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach w turnieju.

Rywalizacja wśród kadetek podczas niedzielnych pojedynków finałowych toczyła się pod wyraźne dyktando naszych zawodniczek. Dzięki świetnej dyspozycji strzeleckiej, w ostatecznej klasyfikacji turnieju wśród juniorek młodszych, całe podium zostało zajęte w komplecie przez nasze DZIEWUCHY, które zajęły odpowiednio:
Patrycja Boniek – 1 miejsce
, Justyna Wyciślik – 2 miejsce i Dominika Klyszcz – 3 miejsce.
GRATULUJEMY!

(*) – nowy rekord życiowy.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)