XXVI Międzynarodowy Turniej Łuczniczy o „Złotą Ciupagę Góralską” – Żywiec, 11-12.10.2014 r.

 

ZŁOTA CIUPAGA DLA MATEUSZA PORĘBSKIEGO!
Zwieńczeniem mijającego sezonu na tzw. torach otwartych były Międzynarodowe Zawody Łucznicze o „Złotą Ciupagę Góralską”, które przeprowadzono w minioną sobotę i niedzielę. Na XXVI edycję tego turnieju zjechało do Żywca blisko 150 zawodniczek i zawodników z klubów łuczniczych z całego kraju, a także z Ukrainy i Austrii. W gronie uczestników wystąpiła również bogata liczebnie reprezentacja UKS „GROT”, składająca się z juniorek młodszych i juniorów młodszych, wzbogacona o jednego „seniora”, Adama Ścibskiego. Dwudniowe zawody pomimo tego, że tradycyjnie już odbywały się w dość specyficznej „żywieckiej” atmosferce, zaowocowały wieloma dobrymi wynikami i poprawianymi rekordami życiowymi.
Najlepiej z charakterystycznym dla Żywca sposobem organizacji zawodów poradził sobie Mateusz Porębski, który bezapelacyjnie wygrał kategorię „juniorów młodszych”, dzięki zdobyciu łącznie 2522 pkt., na które złożyły się:
Sobota: 318 pkt. (70m. – n.r.ż.) + 304 pkt. (60m.) + 290 pkt. (50m.) + 336 pkt. (30m.) = 1248 pkt.,
Niedziela: 303 pkt. (70m.) + 323 pkt. (60m.) + 310 pkt. (50m.) + 338 pkt. (30m.) = 1274 pkt. (n.r.ż).
Dobry występ w tej samej kategorii zaliczył Bartłomiej Rymarz, który zdobywając ogółem 2373 pkt., został ostatecznie sklasyfikowany pod koniec pierwszej dziesiątki turnieju. Na ten rezultat złożyły się:
Sobota: 283 pkt. (70m.) + 287 pkt. (60m.) + 278 pkt. (50m.) + 324 pkt. (30m.) = 1172 pkt.,
Niedziela: 269 pkt. (70m.) + 307 pkt. (60m. – n.r.ż.) + 300 pkt. (50m. – n.r.ż.) + 325 pkt. (30m.) = 1201 pkt. (n.r.ż.).
Należy w tym miejscu podkreślić, że obaj nasi zawodnicy osiągnęli swoje końcowe rezultaty i lokaty dzięki ustanowieniu swoich nowych rekordów życiowych zarówno na poszczególnych odległościach, jak i również w całej tzw. rundzie FITA.
Swojego startu do najbardziej udanych nie może natomiast zaliczyć Szymon Porębski, u którego dało się zauważyć wyraźne znużenie długim sezonem. W ostatecznej klasyfikacji zawodów wylądował na początku drugiej dziesiątki, po wystrzelaniu łącznie 2328 pkt., w skład których weszły:
Sobota: 279 pkt. (70m.) + 291 pkt. (60m.) + 278 pkt. (50m.) + 312 pkt. (30m.) = 1160 pkt.,
Niedziela: 281 pkt. (70m.) + 291 pkt. (60m.) + 275 pkt. (50m.) + 321 pkt. (30m.) = 1168 pkt.
Niezbyt udany występ zaliczył również nasz ostatni „junior młodszy”, Seweryn Gandor, zdobywając w ciągu dwóch dni rywalizacji ogółem ok. 2000 pkt. W ostatecznej klasyfikacji turnieju uplasował się pod koniec drugiej dziesiątki.
Nasze dziewczęta startujące w kategorii „juniorka młodsza” musiały tym razem uznać wyższość starszych oraz bardziej doświadczonych rywalek i w końcowej klasyfikacji zawodów zajęły lokaty w drugiej dziesiątce. Odrobinę lepszy wynik osiągnęła Patrycja Boniek, która zdobywając łącznie ponad 2200 pkt., skończyła zawody na 11 pozycji. Karolina Skawińska, absolutna debiutantka w kategorii juniorek młodszych, zdobywając w sumie ok. 2000 pkt., zajęła ostatecznie miejsce 16.
Nasz seniorski rodzynek, Adam Ścibski, po raz kolejny udowodnił, że osiągnął życiową dyspozycję w końcówce mijającego sezonu. W sobotnich kwalifikacjach wystrzelał 1243 pkt., awansując do „rundek” finałowych z 9 miejsca. W niedzielnych pojedynkach finałowych uległ dopiero w ¼ finału (po wyrównanym boju z rekordzistą Polski na poszczególnych dystansach), i ostatecznie zajął 7 pozycję w klasyfikacji turnieju.

*(n.r.ż.) – czytaj: nowy rekord życiowy.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)