XXVI Halowe Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Łucznictwie – Zgierz, 12-13.03.2016 r.

RUDZKIE ZŁOTKA!!
Drużyna kadetek UKS „GROT” Ruda Śląska w składzie: Justyna Wyciślik, Dominika Klyszcz i Karolina Skawińska wywalczyła tytuł Halowych Mistrzyń Polski Juniorek Młodszych na rok 2016!
Areną dwudniowych zmagań dla blisko 220 młodych zawodników ubiegających się o zwycięskie laury w XXVI Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Łucznictwie był Zgierz. Wśród młodych łuczniczek i łuczników z całego kraju nie zabrakło również 6-cio osobowej reprezentacji UKS „GROT”.  W sobotę, tj. pierwszy dzień rywalizacji odbyły się kwalifikacje (2 rundy na odległości 18m.), w wyniku których nasi zawodnicy osiągnęli:
Kadetki:
> Justyna Wyciślik: 507 pkt. (247 + 260), przekładające się na 26 pozycję,
> Dominika Klyszcz: 483 pkt. (240 + 243), dające jej 42 miejsce,
> Karolina Skawińska: 446 pkt. (242 + 204), co klasyfikowało ją na 70 miejscu.
Kadeci:
> Arkadiusz Mróz: 513 pkt. (266 + 247), dzięki którym uplasował się na 37 pozycji,
> Patryk Szreder: 467 pkt. (239 + 228), dające mu 84 miejsce,
> Denis Biały: 445 pkt. (223 + 222), co klasyfikowało go na 95 pozycji.
Indywidualne starty kwalifikacyjne naszych reprezentantów i osiągnięte rezultaty nie napawały wielkim optymizmem przed dalszymi etapami rywalizacji, na dodatek do niedzielnych pojedynków indywidualnych (rundek) udało się awansować jedynie Justynie. Po stronie pozytywów należy z pewnością odnotować poprawienie „życiówek” przez chłopaków.
Z kolei suma wyników indywidualnych, rozstawiała nasze zespoły do eliminacyjnych strzelań finałowych z pozycji 11 (dziewczyny) oraz 16 (chłopcy). Drużynowa rywalizacja o medale rozpoczęła się już w sobotę, tuż po zakończeniu kwalifikacji indywidualnych. Nasze dziewczyny przystąpiły do strzelań żądne sukcesu i podrażnione nie najlepszymi startami indywidualnymi. Szybko i pewnie odprawiały z kwitkiem stojące im na drodze zespoły rywalek, wyraźnie wygrywając kolejne pojedynki. Awans do finału dało im zwycięstwo w stosunku 6 do 0 z nieobliczalnym warszawskim zespołem „Marymontu”. Na finałowy pojedynek o złoty medal Mistrzostw Polski musieliśmy poczekać do niedzieli. Naszym dziewczętom udało się zachować wysoki poziom oraz odpowiednią koncentrację z dnia poprzedniego i dzięki wygraniu 6 do 2 z silnymi konkurentkami z Kołobrzegu, sięgnęły po tytuły Halowych Mistrzyń Polski juniorek młodszych w łucznictwie na 2016 r.!

Do wyniku i rezultatu osiągniętego przez Justynę, Dominikę i Karolinę próbowała nawiązać drużyna chłopaków, jednak pomimo dzielnej postawy nie wyszło im tak, jakby tego oczekiwali, w związku z czym w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski uplasowali się na pozycji 16.
W rywalizacji indywidualnej, Justyna Wyciślik po porażce w 1/8 finału została ostatecznie sklasyfikowana na miejscu 15.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)