XXIX Międzynarodowy Turniej „O Złotą Ciupagę Góralską” – ŻYWIEC – UZUPEŁNIENIE

XXIX-ta CIUPAGA – UZUPEŁNIENIE
Błyskawicznie, bo już po dwóch tygodniach od prestiżowych zawodów żywieckich, podczas których każdy startujący tam łucznik marzy o zdobyciu ciupagi za zajęcie 1 pierwszego miejsca (a jak ich starczy, to i za następne miejsca też), na internetowej stronie PZŁucz. pojawiło się cóś o nazwie „Protokół z XXIX Międzynarodowego Turnieju o Złotą Ciupagę Góralską”. Dzięki tej wiekopomnej pracy o, co należy przyznać, dość nietypowej konstrukcji jak na protokół z zawodów, możemy teraz trochę więcej napisać o występach naszych zawodników oraz potwierdzić zajęte przez nich lokaty.
Z uwagi na to, że nam się nie chce, nie będziemy jednak szerzej opisywać wywalczonych przez nich lokat oraz ilości zdobytych punktów w tzw. strzelaniach kwalifikacyjnych. Zainteresowanych takimi szczegółami odsyłamy do rzeczonego „Protokołu (…)”. Skupimy się wyłącznie na podaniu lokat naszych reprezentantów w ostatecznej klasyfikacji zawodów.
Tak więc możemy potwierdzić kolejny bardzo dobry występ i zajęcie 2-go miejsca przez Justynę Wyciślik w kategorii „juniorka młodsza”.
W kategorii „OPEN łuk klasyczny – kobiety”, debiutująca w niej, Dominika Klyszcz zajęła ostatecznie 22 miejsce, ale całkiem całkiem dzielnie walczyła o lepsze.
W kategorii „OPEN łuk klasyczny – mężczyźni”, Szymon Porębski ukończył rywalizację na 16 pozycji, natomiast Mateusz Porębski na 26 miejscu. Debiutujący w tej kategorii, Patryk Szreder nie poprawił lokaty z kwalifikacji, zajmując ostatecznie 46 pozycję. Zapewne dlatego, że chyba nie strzelał pojedynków, więc nie za bardzo miał okazję ją poprawić. Piszemy „chyba”, bo akurat w tym aspekcie pewności nie mamy. Sam zainteresowany upiera się, że strzelał, ale cholera go wie.
Najprawdopodobniej pojedynki strzelała para naszych bloczkowców – Paulina Drozd oraz Krzysztof Drozd. Z tym, że tu też pewności nie mamy, a i nie wiemy, które miejsca zajęli, bo nie ma ich w ostatecznej klasyfikacji kategorii, w których startowali. To może nie strzelali, albo też i nie startowali, i w ogóle ich tam nie było.
Za to byli i startowali bracia Szymon i Mateusz Porębscy (bo jużeśmy o nich powyżej pisali), którzy po skończeniu rywalizacji w „klasykach” zaliczyli bardzo udany debiut w kategorii „łuk bloczkowy – senior”, kończąc w niej rywalizację na miejscach, odpowiednio: Mateusz – 18 pozycja, a Szymon – 29 pozycja. Piszemy „bardzo udany debiut”, bo łuk bloczkowy to oni trzymali w rękach może ze dwa razy w życiu, i to tylko wtedy, jak go przekładali z miejsca na miejsce, bo robili porządki w klubie. A co to dopiero będzie, jak go wezmą do łap, żeby z niego strzelać?!
Mike Schloesser, już lepiej zacznij się bać!
Idziemy po Ciebie!

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)