XXIX Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 30-31/03/ Zgierz

Hala MOSiR w Zgierzu, była w miniony weekend, areną zmagań młodych łuczników z całego kraju. Rozegrano tam, ostatnią w tym sezonie halowym, imprezę rangi mistrzowskiej – XXIX Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. Organizatorami byli: Polski Związek Łuczniczy, Łódzki Okręgowy Związek Łuczniczy, KS Boruta Zgierz.

UKS Grot reprezentowało dwóch juniorów młodszych i troje młodzików starszych, których regulamin również dopuścił do udziału w imprezie.

W sobotę strzelano dwie rundy kwalifikacyjne, wyłaniając 32 najlepszych zawodników i zawodniczek, którzy w niedzielę mieli prawo strzelania rundy eliminacyjnej walcząc bezpośrednio o medale.

Wyniki naszych w kwalifikacjach:
Dominika Ratyńska 524 pkt, 14 m-ce
Karolina Hernicka 515 pkt, 22 m-ce
Adrian Szłapak 498 pkt, 34 m-ce
Jakub Gębala 454 pkt, 57 m-ce
Marcin Lesiński 442 pkt, 63 m-ce

W sobotę rozegrano również eliminacje drużyn i mikstów, do których awansowało po 16 najlepszych zespołów.
Nasza drużyna męska w składzie: Adrian Szłapak, Jakub Gębala, Marcin Lesiński, po kwalifikacjach na 14 m-cu, uległa w pierwszym przejściu zawodnikom z Mewy Kołobrzeg 2:6, i ostatecznie zajęła 12 m-ce.
Nasza para mikstowa Ratyńska/Szłapak, po kwalifikacjach na 16 miejscu, w pierwszym pojedynku uległa po barażu parze z Żywca Płaza/Kupczak ( późniejszym Mistrzom Polski), ostatecznie plasując się na 9 m-cu.

W niedzielnych rundkach mieliśmy więc tylko dwie reprezentantki. W 1/16 Dominika Ratyńska wygrała 6:0 z Emilią Dudek z klubu „Sokole Oko” Zawadka, a Karolina Hernicka pokonała 6:2 Weronikę Goclon z „Talentu” Wrocław. W 1/8 Dominika uległa 0:6 Sylwii Zając (późniejszej Wicemistrzyni Polski) z „Trampa” Jarosław, a Karolina Hernicka pokonała 6:0 Aleksandrę Rutkowską z „Mazowsza” Teresin. W 1/4 finału Karolina trafiła na wcześniejszą pogromczynię Dominiki i przegrała 0:6 ostatecznie zajmując 7 m-ce.

Mimo braku zdobyczy medalowych jesteśmy zadowoleni z tego startu, ponieważ nasi młodzicy starsi, bogatsi o to doświadczenie, będą mieli okazję strzelać w tej imprezie jeszcze dwukrotnie, a więc bierzemy się ostro do pracy, aby za rok wrócić silniejsi i walczyć o medale!

Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)