XXII Finał Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łucznictwie Klasycznym – Dobrcz, 29-31.07.2016 r.

RUDZKIE ŁUCZNICZKI W KOLORZE SREBRA!
W marcu br. cieszyliśmy się z świetnego występu i ogromnego sukcesu naszych kadetek, które w Halowych Mistrzostwach Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Łucznictwie zajęły 1 miejsce i wywalczyły tytuły drużynowych Mistrzyń Polski.
Tym razem, drużyna UKS „GROT” Ruda Śląska, w skład której weszły: Patrycja Boniek, Dominika Klyszcz i Justyna Wyciślik, podczas XXII Finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łucznictwie Klasycznym zajęła 2 miejsce, zdobywając zarazem tytuły Wicemistrzyń Polski Juniorek Młodszych na rok 2016!
Areną olimpijskich zmagań dla ponad 170 kadetek i kadetów był Dobrcz (woj. kujawsko – pomorskie), a nasz klub reprezentowała 4-ro osobowa ekipa, która zrobiła wszystko, aby pokazać się z jak najlepszej strony podczas każdego z trzech dni sportowej rywalizacji.
Dzień I (piątek):
W piątek przeprowadzono kwalifikacje (4 odległości, czyli tzw. runda FITA), w trakcie których nasi zawodnicy osiągnęli:
Kadetki (odległości: 60m.+50m.+40m.+30m.) / sklasyfikowano 81 zawodniczek:

> Patrycja Boniek: 1279 pkt.* (313 pkt.* + 312 pkt. + 326 pkt.* + 328 pkt.), przekładające się na 6 pozycję po kwalifikacjach,
> Dominika Klyszcz: 1262 pkt.* (302 pkt.* + 313 pkt.* + 315 pkt.* + 332 pkt.*), dające jej 8 pozycję po kwalifikacjach,
> Justyna Wyciślik: 1214 pkt.* (291 pkt. + 309 pkt. + 282 pkt. + 332 pkt.*), dzięki którym po kwalifikacjach plasowała się na 13 pozycji.
Kadeci (odległości: 70m.+60m.+50m.+30m.) / sklasyfikowano 91 zawodników:
> Patryk Szreder: 1126 pkt.* (252 pkt.* + 274 pkt.* + 284 pkt.* + 316 pkt.*), dzięki czemu kwalifikacje zakończył na 38 pozycji.
Suma punktów zdobytych indywidualnie przez nasze dziewczyny kwalifikowała je do dalszej rywalizacji drużynowej z pozycji 1. Natomiast Patrycja z Patrykiem jako mikst, po kwalifikacjach zajmowali miejsce 9. Analizując zdobycze punktowe naszych reprezentantów na kolejnych odległościach, jak również w całej tzw. rundzie FITA, należy zwrócić uwagę na to, iż w prawie każdym przypadku są to ich nowe rekordy życiowe (*). Skutkowało to świetnymi indywidualnymi lokatami naszych dziewcząt za poszczególne odległości, co między innymi znalazło swoje odzwierciedlenie w zdobyciu przez Patrycję Boniek tytułu Mistrzyni Polski za strzelanie na 40m. oraz II Wicemistrzyni Polski za strzelanie na 60m.
Dzień II (sobota):
Rywalizacja w tym dniu miała charakter pojedynków bezpośrednich (rundek) i odbywała się we wszystkich kategoriach: indywidualnych, drużynowych oraz mikstów (ale tylko do półfinałów). Kapitalny występ na swoim koncie zanotował Patryk Szreder, który pewnie odprawiał swoich rywali, wygrywając cztery kolejne pojedynki, czym wszystkim nam sprawił ogromną niespodziankę. Zatrzymał się dopiero w ćwierćfinale, w którym minimalnie uległ znacznie bardziej utytułowanemu i doświadczonemu rywalowi z Poznania. Ostatecznie w końcowej klasyfikacji indywidualnej XXII Finałów OOM uplasował się na świetnej, 8 pozycji!
Prawie tak samo dobrze swój start indywidualny zakończyła Dominika Klyszcz, zajmując ostatecznie bardzo dobre 9 miejsce. Do większego sukcesu zabrakło odrobinę szczęścia podczas pojedynku w 1/8 finału, w którym prowadziła już 5 do 1. Stres, nerwy i nie wiadomo co tam jeszcze spowodowały, że ostatecznie uległa (baraż) swojej konkurentce z Żywca, która później zabrnęła aż do finału, zdobywając tytuł indywidualnej wicemistrzyni Polski.
Trochę gorzej podczas strzelań pojedynkowych zaprezentowały się nasze dwie pozostałe zawodniczki, które skończyły rywalizację indywidualną na wcześniejszych etapach indywidualnego turnieju mistrzowskiego (Patrycja w 1/16, a Justyna w 1/24), przegrywając swoje pojedynki również po barażach.
Po południu rozpoczęto pojedynki drużynowe oraz w mikstach. Drużyna naszych kadetek szybko odprawiła konkurencyjne zespoły, by tak jak się tego spodziewaliśmy, pewnie zameldować się w półfinałach. Natomiast nasz mikst uległ w ćwierćfinale konkurencyjnemu mikstowi z Żywca (późniejszym mistrzom Polski), ostatecznie klasyfikując się na 8 pozycji.
Dzień III (niedziela):
W niedzielne przedpołudnie strzelali wszyscy ci, którym udało się awansować do półfinałowych etapów rywalizacji. Nasze dziewczyny wyraźnie wygrały swój półfinał z zespołem z Jarosławia, a w finale czekał już na nie zespół „Łucznika” Żywiec. Rozpoczęliśmy dobrze, bo od prowadzenia 2 : 0. Kolejny „set” remisowy, czyli stan rywalizacji zmienił się na 3 : 1. Niestety w dalszej fazie pojedynku, nasze rywalki wspięły się na wyżyny swoich umiejętności, za to naszym dziewczętom zdarzyły się niezbyt precyzyjne strzały. Ostatecznie, zespół UKS „GROT” w składzie: Patrycja Boniek, Dominika Klyszcz i Justyna Wyciślik, uległ żywieckiej drużynie w stosunku 3 do 5, zadowalając się zdobyciem tytułów drużynowych wicemistrzyń Polski na rok 2016!
GRATULUJEMY!

(*) – rekord życiowy

Ps.
Jak widać z powyższego, baraże oraz rywale z Żywca są dla naszych zawodników be i fuj!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)