XVII Międzynarodowy Puchar Beskidów – Żywiec 10-12 czerwca 2022r.

piątek 10 czerwca
W konkursie młodzików bezkonkurencyjna była nasza zawodniczka: Małgorzata Gebauer, która zdecydowanie zwyciężyła swoją kategorię strzelając świetną życiówkę – 674 pkt!
Wśród młodzików najwyżej z naszych znalazł się Józef Suchoń – 8 m-ce.
sobota 11 czerwca
W sobotę i niedzielę strzelali juniorzy młodsi i seniorzy.. W sobotę startowali tylko Stanisław Sypion – 620 pkt oraz Jakub Sroka – 614 pkt, którzy przebywali od tygodnia na zgrupowaniu kadry w Szczyrku. W popołudniowych strzelaninach Jakub i Stanisław brali udział w strzelaninach drużynowych reprezentując Kadrę Narodową Pzłucz. Drużyna Jakuba zajęła 3 m-ce, natomiast drużyna Stanisława zajęła 5 m-ce.
niedziela 12 czerwca
W niedzielę dołączyli pozostali nasi kadeci i wyniki wyglądały następująco: Stanisław Sypion – 609 pkt, Szymon Czarnik – 607 pkt, Jakub Sroka – 604 pkt. Dobrze zaprezentowała się Natalia Lepa, która z zawodów na zawody zdaje się łapać coraz lepszą formę i w niedzielę strzeliła 611 pkt, dobry występ zaliczyła również Aleksandra Antoniak – 573 pkt.
W rundzie eliminacyjnej najwyższe – 5 m-ce zajął Stanisław Sypion.
W kategorii open strzelała dwójka naszych juniorów : Dominika Ratyńska – 406 pkt, oraz Adrian Szłapak – 515 pkt, który może mówić o ogromnym pechu, ponieważ na początku zawodów pękło jedno z ramion jego łuku i musiał dokończyć zawody na sprzęcie klubowego kolegi, ale trudno wtedy o dobry wynik…
W zawodach brał udział również nasz senior – Rafał Czapaj. Jego wynik – 590 pkt i 28 m-ce po kwalifikacjach sprawiło, że pierwszy pojedynek eliminacji strzelał z Koreańczykiem Choi Wonjong, byłym rekordzistą świata i po heroicznym boju musiał uznać wyższość tego utytułowanego przeciwnika, ale na rewanż na pewno jeszcze przyjdzie czas 😏.
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zawodów.
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka – Police, 29-31 sierpnia.

Jeżeli istniałyby warsztaty z organizowania zawodów – to „Defmar” Police powinni je prowadzić! Marek Stemplowski, Katarzyna Chmielewska – chylimy czoła przed Wami – tak powinny wyglądać każde zawody rangi mistrzowskiej!

1 sierpnia 2022 Czytaj więcej

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów – Łódź, 22-24 lipiec 2022r.

Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski Juniorów nasz zawodnik Adrian Szłapak świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach strzelając 614 pkt i zajmując 8 m-ce, co daje awans do 1/16 finału!

23 lipca 2022 Czytaj więcej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków, 14-17 lipca 2022r.

Nasza drużyna kadetów w składzie: Jakub Sroka, Łukasz Patlewicz, Szymon Czarnik, Stanisław Sypion z tytułem Drużynowych Wicemistrzów OOM!!!

17 lipca 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)