XV Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego – Warszawa , 22-23 Maj 2021r.

W Warszawie meldujemy się w piątek wieczorem, bo to jednak 300 km, a zawody w sobotę od rana, więc warto przespać się w hotelu, aby wypoczętym przystąpić do rywalizacji. W sobotę rozgrywano turniej kadetów, w którym wystartowało 9-cioro naszych zawodników. Niestety sprawdziły się najgorsze prognozy pogody i od połowy pierwszej rundy zaczął padać deszcz, który z każdą chwilą się wzmagał i wprowadził dość spore utrudnienie dla wszystkich uczestników. Z trudnymi warunkami najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Jakub Sroka, który ze świetnym wynikiem 627 pkt zajął 2-gie miejsce na podium! Tuż za podium, na miejscu 4-tym stanął Adrian Szłapak, a 6-sty był Stanisław Sypion, który ustanowił swój nowy rekord życiowy. Na sześciu dekorowanych kadetów – trzech to nasi! Jedyna startująca tego dnia nasza kadetka – Natalia Lepa – zajęła miejsce 5-te.🎯
W niedzielę, do rywalizacji przystąpić mieli juniorzy i seniorzy. Warunki pogodowe zmieniły się: było słonecznie, ale z kolei bardzo wietrznie. Do startu juniorów, mieliśmy tylko jedną zawodniczkę spełniającą to kryterium wiekowe, ale w naszych trenerskich głowach zrodził się chytry plan wypuszczenia na dystans olimpijski -70 metrów, kilku kadetów. Plan ten powiódł się nadspodziewanie dobrze, ponieważ Jakub Sroka długo utrzymywał się na 2-giej pozycji, którą niestety stracił w drugiej rundzie, ale ostatecznie zajął świetne 4-te miejsce. Paweł Korzonek był 13-ty, a Adrian Szłapak – 21-szy.
Wśród juniorek 15-te miejsce zajęła najstarsza z naszych zawodniczek – Marta Zielińska.
Prawdziwą bombę odpaliła Natalia Lepa, wstawiona do zawodów w ostatniej chwili. Początkowo Natalia zajmowała miejsca w połowie stawki, by od 4-ej serii pokazać swój pazur i serce do walki. Co serię, do końca zawodów, sukcesywnie awansowała, by ostatecznie już w przedostatniej serii objąć prowadzenie, którego nie oddała już do końca, powiększając jeszcze swoją przewagę nad rywalkami. Był to Jej pierwszy w życiu start na tym dystansie, wiec zwycięstwo smakuje podwójnie.
Wracamy z Warszawy w dobrych humorach, pomimo tego, że rodzinny Śląsk przywitał nas deszczem😄. W przyszłą sobotę czeka nas start na Dolnym Śląsku w składzie powiększonym o młodzików, a więc od jutra zabieramy się ostro do pracy!
Wyniki szczegółowe warszawskich zawodów można obejrzeć na https://www.ianseo.net/TourData/2021/8555/IC.php
zapraszamy również do obejrzenia galerii z wyjazdu i udostępnienia posta 😉
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Turniej Mikołajkowy – Legnica 4/12/2022r

Dzisiaj w Legnicy rywalizowaliśmy w kategorii open, po kwalifikacjach odbyły się pojedynki od 1/8

4 grudnia 2022 Czytaj więcej

Turniej Mikołajkowy – Legnica 3/12/2022r

Start w Turnieju Mikołajkowym w Legnicy to już taka nasza grudniowa tradycja.

3 grudnia 2022 Czytaj więcej

Nasi zawodnicy w Kadrze Narodowej

Polski Związek Łuczniczy ogłosił skład Kadry Narodowej na I półrocze 2023r. W składzie znalazło się 7-mioro naszych zawodników!

2 grudnia 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)