XV Międzynarodowy Memoriał Mieczysława Nowakowskiego – Warszawa , 22-23 Maj 2021r.

W Warszawie meldujemy się w piątek wieczorem, bo to jednak 300 km, a zawody w sobotę od rana, więc warto przespać się w hotelu, aby wypoczętym przystąpić do rywalizacji. W sobotę rozgrywano turniej kadetów, w którym wystartowało 9-cioro naszych zawodników. Niestety sprawdziły się najgorsze prognozy pogody i od połowy pierwszej rundy zaczął padać deszcz, który z każdą chwilą się wzmagał i wprowadził dość spore utrudnienie dla wszystkich uczestników. Z trudnymi warunkami najlepiej z naszych zawodników poradził sobie Jakub Sroka, który ze świetnym wynikiem 627 pkt zajął 2-gie miejsce na podium! Tuż za podium, na miejscu 4-tym stanął Adrian Szłapak, a 6-sty był Stanisław Sypion, który ustanowił swój nowy rekord życiowy. Na sześciu dekorowanych kadetów – trzech to nasi! Jedyna startująca tego dnia nasza kadetka – Natalia Lepa – zajęła miejsce 5-te.🎯
W niedzielę, do rywalizacji przystąpić mieli juniorzy i seniorzy. Warunki pogodowe zmieniły się: było słonecznie, ale z kolei bardzo wietrznie. Do startu juniorów, mieliśmy tylko jedną zawodniczkę spełniającą to kryterium wiekowe, ale w naszych trenerskich głowach zrodził się chytry plan wypuszczenia na dystans olimpijski -70 metrów, kilku kadetów. Plan ten powiódł się nadspodziewanie dobrze, ponieważ Jakub Sroka długo utrzymywał się na 2-giej pozycji, którą niestety stracił w drugiej rundzie, ale ostatecznie zajął świetne 4-te miejsce. Paweł Korzonek był 13-ty, a Adrian Szłapak – 21-szy.
Wśród juniorek 15-te miejsce zajęła najstarsza z naszych zawodniczek – Marta Zielińska.
Prawdziwą bombę odpaliła Natalia Lepa, wstawiona do zawodów w ostatniej chwili. Początkowo Natalia zajmowała miejsca w połowie stawki, by od 4-ej serii pokazać swój pazur i serce do walki. Co serię, do końca zawodów, sukcesywnie awansowała, by ostatecznie już w przedostatniej serii objąć prowadzenie, którego nie oddała już do końca, powiększając jeszcze swoją przewagę nad rywalkami. Był to Jej pierwszy w życiu start na tym dystansie, wiec zwycięstwo smakuje podwójnie.
Wracamy z Warszawy w dobrych humorach, pomimo tego, że rodzinny Śląsk przywitał nas deszczem😄. W przyszłą sobotę czeka nas start na Dolnym Śląsku w składzie powiększonym o młodzików, a więc od jutra zabieramy się ostro do pracy!
Wyniki szczegółowe warszawskich zawodów można obejrzeć na https://www.ianseo.net/TourData/2021/8555/IC.php
zapraszamy również do obejrzenia galerii z wyjazdu i udostępnienia posta 😉
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)