VIII Turniej o Puchar Gór Opawskich – Prudnik, 11-12.04.2015 r.

Z PRUDNIKA BEZ PUCHARÓW
W miniony weekend, tory łucznicze „Obuwnika” w Prudniku zgromadziły blisko 100 zawodniczek i zawodników, którzy wystartowali w zawodach łuczniczych stanowiących jednocześnie VIII Memoriał Trenera Romana Karawana oraz kolejną edycję zawodów o „Puchar Gór Opawskich”. W gronie startujących nie mogło zabraknąć reprezentacji UKS „GROT”, składającej się tym razem z 6 osób. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji juniorek i juniorów młodszych strzelających cztery kolejno po sobie przeprowadzone rundy kwalifikacji na odległości 60m. W ich rezultacie zajęli odpowiednio:
> Karolina Skawińska: 947 pkt. (248 pkt.* + 228 pkt. + 228 pkt. + 243 pkt.) = 10 pozycja po kwalifikacjach,
> Patrycja Boniek: 826 pkt. (222 pkt. + 206 pkt. + 181 pkt. + 217 pkt.) = 12 pozycja po kwalifikacjach,
> Mateusz Porębski: 1042 pkt. (282 pkt. + 285 pkt. + 283 pkt. + 292 pkt.) = 10 pozycja po kwalifikacjach,
> Szymon Porębski: 932 pkt. (283 pkt. + 272 pkt. + 256 pkt. + 121 pkt.) = 16 pozycja po kwalifikacjach.

Zgodnie z regulaminem zawodów, który przewidywał, że w niedzielnych pojedynkach indywidualnych weźmie udział po dziesięć najlepszych juniorek i juniorów młodszych, po awans sięgnęli tylko Karolina i Mateusz.
W sobotnie popołudnie do rywalizacji włączyli się juniorzy i seniorzy startujący razem w kategorii OPEN. Dwie rundy kwalifikacyjne na odległości 70m. zakończyły się dla naszych zawodników następująco:
> Tomasz Nazim: 500 pkt. (247 pkt. + 253 pkt.*) = 27 pozycja po kwalifikacjach,
> Seweryn Gandor: 498 pkt. (241 pkt. + 257 pkt.) = 28 pozycja po kwalifikacjach.

Bezpośrednio po zakończeniu swoich kwalifikacji, zawodnicy startujący w kategorii OPEN strzelali pojedynki (rundki) indywidualne. Nasi reprezentanci pomimo wyrównanej walki (zwłaszcza w przypadku Seweryna) ulegli ostatecznie w 1/16 finałów swoim o wiele bardziej doświadczonym i utytułowanym rywalom, w związku z czym odpadli z dalszej rywalizacji. W końcowej klasyfikacji zawodów zajęli miejsca pod koniec drugiej dziesiątki.
Niedzielna odsłona rywalizacji dla juniorek i juniorów młodszych polegała na toczeniu pojedynków indywidualnych w formule „każda(y) z każdą(ym)”. Ostatecznie Mateusz Porębski na 9 możliwych do wygrania pojedynków, zwyciężył w 4-ch, w związku z czym w końcowej klasyfikacji zawodów awansował na 6 miejsce. Karolina Skawińska wygrywając tylko 1 pojedynek, zakończyła zawody na 10 pozycji.

(*) – rekord życiowy.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)