VIII Turniej o Puchar Gór Opawskich – Prudnik, 11-12.04.2015 r.

Z PRUDNIKA BEZ PUCHARÓW
W miniony weekend, tory łucznicze „Obuwnika” w Prudniku zgromadziły blisko 100 zawodniczek i zawodników, którzy wystartowali w zawodach łuczniczych stanowiących jednocześnie VIII Memoriał Trenera Romana Karawana oraz kolejną edycję zawodów o „Puchar Gór Opawskich”. W gronie startujących nie mogło zabraknąć reprezentacji UKS „GROT”, składającej się tym razem z 6 osób. Zawody rozpoczęły się od rywalizacji juniorek i juniorów młodszych strzelających cztery kolejno po sobie przeprowadzone rundy kwalifikacji na odległości 60m. W ich rezultacie zajęli odpowiednio:
> Karolina Skawińska: 947 pkt. (248 pkt.* + 228 pkt. + 228 pkt. + 243 pkt.) = 10 pozycja po kwalifikacjach,
> Patrycja Boniek: 826 pkt. (222 pkt. + 206 pkt. + 181 pkt. + 217 pkt.) = 12 pozycja po kwalifikacjach,
> Mateusz Porębski: 1042 pkt. (282 pkt. + 285 pkt. + 283 pkt. + 292 pkt.) = 10 pozycja po kwalifikacjach,
> Szymon Porębski: 932 pkt. (283 pkt. + 272 pkt. + 256 pkt. + 121 pkt.) = 16 pozycja po kwalifikacjach.

Zgodnie z regulaminem zawodów, który przewidywał, że w niedzielnych pojedynkach indywidualnych weźmie udział po dziesięć najlepszych juniorek i juniorów młodszych, po awans sięgnęli tylko Karolina i Mateusz.
W sobotnie popołudnie do rywalizacji włączyli się juniorzy i seniorzy startujący razem w kategorii OPEN. Dwie rundy kwalifikacyjne na odległości 70m. zakończyły się dla naszych zawodników następująco:
> Tomasz Nazim: 500 pkt. (247 pkt. + 253 pkt.*) = 27 pozycja po kwalifikacjach,
> Seweryn Gandor: 498 pkt. (241 pkt. + 257 pkt.) = 28 pozycja po kwalifikacjach.

Bezpośrednio po zakończeniu swoich kwalifikacji, zawodnicy startujący w kategorii OPEN strzelali pojedynki (rundki) indywidualne. Nasi reprezentanci pomimo wyrównanej walki (zwłaszcza w przypadku Seweryna) ulegli ostatecznie w 1/16 finałów swoim o wiele bardziej doświadczonym i utytułowanym rywalom, w związku z czym odpadli z dalszej rywalizacji. W końcowej klasyfikacji zawodów zajęli miejsca pod koniec drugiej dziesiątki.
Niedzielna odsłona rywalizacji dla juniorek i juniorów młodszych polegała na toczeniu pojedynków indywidualnych w formule „każda(y) z każdą(ym)”. Ostatecznie Mateusz Porębski na 9 możliwych do wygrania pojedynków, zwyciężył w 4-ch, w związku z czym w końcowej klasyfikacji zawodów awansował na 6 miejsce. Karolina Skawińska wygrywając tylko 1 pojedynek, zakończyła zawody na 10 pozycji.

(*) – rekord życiowy.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)