VIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Tegoroczne HMP Młodzików odbyły się w Tyczynie na Podkarpaciu. Organizatorem był klub LKS “Jar” Kielnarowa oraz Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy.
W zawodach wzięło udział 166 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski prowadzących szkolenie w tej kategorii wiekowej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w czołówkach strzelano wysokie, bardzo zbliżone do siebie wyniki, a o medalowych miejscach czasem musiała decydować ilość strzelonych 10-tek, gdyż zawodnicy mieli tyle samo punktów.

Nasi reprezentanci walczyli dzielnie do ostatniej strzały. Najwyższe miejsca indywidualnie zajęła dwójka Młodzików: Natalia Lepa – V m-sce wśród dziewcząt i Adrian Szłapak IV m-sce w chłopcach. Strzelone przez Natalię 824pkt i 810pkt Adriana pozwoliło tej parze stanąć na drugim miejscu podium w konkurencji mikst!
Oprócz srebrnych medali zdobyli oni tytuły Halowych Wicemistrzów Polski Młodzików w Mikście na rok 2018!

Tuż za podium, na nielubianym przez wszystkich sportowców, IV miejscu sklasyfikowano naszą drużynę dziewcząt w składzie: Natalia Lepa – 824pkt, Dominika Brzezina – 773pkt, Dominika Ratyńska – 773pkt, Karolina Hernicka – 762pkt.

Również na IV miejscu ukończyła zawody drużyna chłopców w składzie: Adrian Szłapak – 810pkt, Jakub Sroka – 802pkt i Paweł Korzonek – 683pkt.

W dekoracji zwycięzców wzięła również udział nasza druga para mikstowa w kat. młodzika starszego: Marcin Lesiński – 747pkt i Olga Mrowiec – 581pkt, która zajęła VII m-sce.

Podsumowując kończący się sezon halowy jesteśmy zadowoleni ze startów naszych zawodników w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski:
– złoto w bloczkach / młodzieżowiec / Krzysztof Kurpas
– srebro w mikście / młodzik / Natalia Lepa, Adrian Szłapak
– brąz indywidualnie / junior / Mateusz Porębski
czyli można powiedzieć, ze mamy komplet ?

Ochoczo zatem zabieramy się do dalszej pracy i z optymizmem patrzymy w niedaleką przyszłość, czyli zbliżający się sezon zawodów na torach otwartych ?

Sztab trenerski UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Odwołany trening w dniu 27 września 2018

Z racji wyjazdu na Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, trening grupy początkującej w czwartek 27 września 2018 zostaje odwołany.

23 września 2018 Czytaj więcej

Ogólnopolska Liga Młodzików

Dzisiaj na torach łuczniczych “Płaszowianki” Kraków odbyła się finałowa runda Ogólnopolskiej Ligi Młodzików.

23 września 2018 Czytaj więcej

Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika – Kraków

Tegoroczny Lajkonik zaskoczył przede wszystkim brakiem deszczu, co w krakowskich zawodach nie zdarzyło się od 4 lat!

23 września 2018 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)