VIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Tegoroczne HMP Młodzików odbyły się w Tyczynie na Podkarpaciu. Organizatorem był klub LKS „Jar” Kielnarowa oraz Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy.
W zawodach wzięło udział 166 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski prowadzących szkolenie w tej kategorii wiekowej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w czołówkach strzelano wysokie, bardzo zbliżone do siebie wyniki, a o medalowych miejscach czasem musiała decydować ilość strzelonych 10-tek, gdyż zawodnicy mieli tyle samo punktów.

Nasi reprezentanci walczyli dzielnie do ostatniej strzały. Najwyższe miejsca indywidualnie zajęła dwójka Młodzików: Natalia Lepa – V m-sce wśród dziewcząt i Adrian Szłapak IV m-sce w chłopcach. Strzelone przez Natalię 824pkt i 810pkt Adriana pozwoliło tej parze stanąć na drugim miejscu podium w konkurencji mikst!
Oprócz srebrnych medali zdobyli oni tytuły Halowych Wicemistrzów Polski Młodzików w Mikście na rok 2018!

Tuż za podium, na nielubianym przez wszystkich sportowców, IV miejscu sklasyfikowano naszą drużynę dziewcząt w składzie: Natalia Lepa – 824pkt, Dominika Brzezina – 773pkt, Dominika Ratyńska – 773pkt, Karolina Hernicka – 762pkt.

Również na IV miejscu ukończyła zawody drużyna chłopców w składzie: Adrian Szłapak – 810pkt, Jakub Sroka – 802pkt i Paweł Korzonek – 683pkt.

W dekoracji zwycięzców wzięła również udział nasza druga para mikstowa w kat. młodzika starszego: Marcin Lesiński – 747pkt i Olga Mrowiec – 581pkt, która zajęła VII m-sce.

Podsumowując kończący się sezon halowy jesteśmy zadowoleni ze startów naszych zawodników w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski:
– złoto w bloczkach / młodzieżowiec / Krzysztof Kurpas
– srebro w mikście / młodzik / Natalia Lepa, Adrian Szłapak
– brąz indywidualnie / junior / Mateusz Porębski
czyli można powiedzieć, ze mamy komplet ?

Ochoczo zatem zabieramy się do dalszej pracy i z optymizmem patrzymy w niedaleką przyszłość, czyli zbliżający się sezon zawodów na torach otwartych ?

Sztab trenerski UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)