VIII Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików

Tegoroczne HMP Młodzików odbyły się w Tyczynie na Podkarpaciu. Organizatorem był klub LKS „Jar” Kielnarowa oraz Rzeszowski Okręgowy Związek Łuczniczy.
W zawodach wzięło udział 166 zawodników i zawodniczek z 30 klubów z całej Polski prowadzących szkolenie w tej kategorii wiekowej. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w czołówkach strzelano wysokie, bardzo zbliżone do siebie wyniki, a o medalowych miejscach czasem musiała decydować ilość strzelonych 10-tek, gdyż zawodnicy mieli tyle samo punktów.

Nasi reprezentanci walczyli dzielnie do ostatniej strzały. Najwyższe miejsca indywidualnie zajęła dwójka Młodzików: Natalia Lepa – V m-sce wśród dziewcząt i Adrian Szłapak IV m-sce w chłopcach. Strzelone przez Natalię 824pkt i 810pkt Adriana pozwoliło tej parze stanąć na drugim miejscu podium w konkurencji mikst!
Oprócz srebrnych medali zdobyli oni tytuły Halowych Wicemistrzów Polski Młodzików w Mikście na rok 2018!

Tuż za podium, na nielubianym przez wszystkich sportowców, IV miejscu sklasyfikowano naszą drużynę dziewcząt w składzie: Natalia Lepa – 824pkt, Dominika Brzezina – 773pkt, Dominika Ratyńska – 773pkt, Karolina Hernicka – 762pkt.

Również na IV miejscu ukończyła zawody drużyna chłopców w składzie: Adrian Szłapak – 810pkt, Jakub Sroka – 802pkt i Paweł Korzonek – 683pkt.

W dekoracji zwycięzców wzięła również udział nasza druga para mikstowa w kat. młodzika starszego: Marcin Lesiński – 747pkt i Olga Mrowiec – 581pkt, która zajęła VII m-sce.

Podsumowując kończący się sezon halowy jesteśmy zadowoleni ze startów naszych zawodników w tegorocznych Halowych Mistrzostwach Polski:
– złoto w bloczkach / młodzieżowiec / Krzysztof Kurpas
– srebro w mikście / młodzik / Natalia Lepa, Adrian Szłapak
– brąz indywidualnie / junior / Mateusz Porębski
czyli można powiedzieć, ze mamy komplet ?

Ochoczo zatem zabieramy się do dalszej pracy i z optymizmem patrzymy w niedaleką przyszłość, czyli zbliżający się sezon zawodów na torach otwartych ?

Sztab trenerski UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

IX Halowe Mistrzostwa Polski Młodzików – Głuchołazy 2019

Ponad 200 zawodników i zawodniczek stanęło na starcie tegorocznych Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w Łucznictwie. Nasz klub reprezentowało 11-tu zawodników.

18 marca 2019 Czytaj więcej

Odwołany trening grupy początkującej

W dniu dzisiejszym, tj. 15 marca trening grupy początkującej jest odwołany z powodu wyjazdu na Mistrzostwa Polski Młodzików.

15 marca 2019 Czytaj więcej

XVIII Memoriał Trenerów – Dąbrowa Tarnowska

W sobotę 2 marca udaliśmy się do Dąbrowy Tarnowskiej, aby wziąć udział w Halowym Memoriale Trenerów: Borsy, Czuba, Hudyki. Zawody zgromadziły na starcie ponad stu zawodników i zawodniczek głównie z małopolskich klubów.

3 marca 2019 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)