VII Międzynarodowy Memoriał Łuczniczy im. K. Hibnera – Teresin, 23-24.01.2016 r.

MEMORIAŁOWE SUKCESY ZAWODNIKÓW UKS „GROT” W TERESINIE
Hala sportowa w Teresinie gościła w dniach 23-24.01. blisko 200 zawodniczek i zawodników ubiegających się o laury w VII Halowym Memoriale im. dr. Karola Hibnera. W szranki zawodów stanęła również silna, 11-to osobowa reprezentacja naszego klubu. W sobotniej odsłonie zawodów, nasi zawodnicy uzyskali:
Kategoria „łuk klasyczny – juniorki młodsze”:
> Justyna Wyciślik: 525 pkt. (260 + 265), dzięki którym po kwalifikacjach zajmowała 3 pozycję,
> Dominika Klyszcz: 520 pkt. (258 + 262), co dało jej 5 pozycję po kwalifikacjach.
Kategoria „łuk bloczkowy – seniorzy”:
> Paweł Tobijański: 543 pkt. (273 + 270), przekładające się na 20 pozycję po kwalifikacjach,
> Krzysztof Szymański: 538 pkt. (271 + 267), co dało mu 21 pozycję po kwalifikacjach.
Kategoria „łuk klasyczny – juniorzy młodsi”:
> Patryk Szreder: 361 pkt. (185 + 176), równające się 24 pozycji po kwalifikacjach,
Kategoria „łuk klasyczny – juniorzy”:
> Mateusz Porębski: 524 pkt. (274 + 250), co dało mu 9 pozycję po kwalifikacjach,
> Szymon Porębski: 484 pkt. (262 + 222), dzięki którym po kwalifikacjach zajmował 17 pozycję.
Kategoria „łuk klasyczny – seniorzy”:
> Tomasz Nazim: 502 pkt. (251 + 251), co uplasowało go na 26 pozycji po kwalifikacjach.

Po zakończeniu strzelań kwalifikacyjnych „starszych” kategorii wiekowych, późnym sobotnim popołudniem rywalizację rozpoczęli najmłodsi uczestnicy zawodów. Z trójki naszych młodzików, najlepszą końcową lokatą może poszczycić się Arkadiusz Mróz, który w ostatecznej klasyfikacji kategorii „młodzik starszy” po uzyskaniu łącznie 535 pkt. (275 + 260) zajął świetne 2 miejsce. Do ostatniej serii strzelań o najlepszą końcową lokatę rywalizował Sebastian Ziętek, ostatecznie zadowalając się 3 pozycją, dzięki strzeleniu łącznie 531 pkt. (262 + 269). W kategorii „młodzik” o podium otarł się Wiktor Szreder, uzyskując ogółem 530 pkt. (261 + 269) i zajmując ostatecznie 4 miejsce.  
W niedzielnej, eliminacyjnej odsłonie zawodów (rundki indywidualne) wystartowali wszyscy nasi kwalifikanci z soboty. Świetnie zaprezentowały się obie nasze kadetki, które w kolejnych pojedynkach odprawiały z kwitkiem swoje rywalki. Ich pojedynek o 3 miejsce stał na wysokim poziomie, a minimalną wyższością wykazała się Dominika Klyszcz. Justyna Wyciślik musiała tym razem zadowolić się 4 pozycją. Niestety, pozostałym zawodnikom UKS „GROT” nie udało się nawiązać walki ze swoimi przeciwnikami, wynikiem czego w ostatecznych klasyfikacjach swoich kategorii zajęli dalekie lokaty.

 

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)