VI Mistrzostwa Polski Młodzików w łucznictwie – Zgierz, 17-18.09.2016 r.

DRUŻYNA MŁODZIKÓW UKS „GROT” RUDA ŚLĄSKA Z TYTUŁEM WICEMISTRZÓW POLSKI!
Reprezentanci UKS „GROT” spędzili jeden z wrześniowych weekendów (17-18.09.) w Zgierzu, uczestnicząc w przeprowadzonych tam VI-tych Mistrzostwach Polski Młodzików w łucznictwie. Dwudniowe zawody zgromadziły na starcie 269 młodych łuczniczek i łuczników rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych. Skromna, czteroosobowa reprezentacja naszego klubu zaliczyła udany występ, osiągając następujące wyniki:
Kategoria „młodzik młodszy” (40m. + 20m. +40m. + 20m.) – sklasyfikowano 86 zawodników:
> Wiktor Szreder: 319 pkt. + 336 pkt. + 317 pkt. + 333 pkt., dające w sumie 1305 pkt., dzięki którym w ostatecznej klasyfikacji zawodów uplasował się na niezłej, choć na pewno niesatysfakcjonującej ani jego, ani nas, 7 pozycji.
Kategoria „młodzik” (50m. + 30m. +50m. + 30m.) – sklasyfikowano 47 zawodników:
> Denis Biały: 295 pkt. + 296 pkt. + 298 pkt. + 304 pkt., co w sumie przełożyło się na 1193 pkt., oraz 13 lokatę w indywidualnej klasyfikacji Mistrzostw Polski.
> Arkadiusz Mróz: 274 pkt. + 304 pkt. + 289 pkt. + 316 pkt., czyli łącznie 1183 pkt. przekładające się na 15 pozycję w ostatecznej klasyfikacji zawodów.
> Sebastian Ziętek: 259 pkt. + 287 pkt. + 280 pkt. + 289 pkt. = 1115 pkt., dzięki którym w ostatecznej klasyfikacji indywidualnej uplasował się na 24 miejscu.
Suma punktów zdobytych przez naszych młodzików dała im (Denisowi, Arkowi i Sebastianowi) radoche z zajęcia 2-go miejsca w ostatecznej klasyfikacji zespołowej, a co za tym idzie, zdobycia tytułów drużynowych Wicemistrzów Polski Młodzików na rok 2016!
GRATULUJEMY!

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)