VI Memoriał Łuczniczy im. K. Hibnera – Teresin, 07-08.02.2015 r.

WYMARZONY DEBIUT ARKADIUSZA MROZA!
Ośmioosobowa reprezentacja UKS „GROT” wystartowała w miniony weekend w Teresinie w VI edycji Halowego Memoriału Łuczniczego im. Karola Hibnera. Rekordowa ilość ponad 220 startujących nie zdeprymowała naszych zawodników, którzy w komplecie przebrnęli dwie rundy sobotnich kwalifikacji na odległości 18m., osiągając następujące rezultaty:
Kategoria „Juniorka młodsza”:
# Patrycja Boniek: rekordowe 262 pkt. (I runda) + 250 pkt. (II runda) = 512 pkt. (nowy rekord życiowy), przekładające się na bardzo dobrą 8 pozycję po pierwszym dniu zawodów,
# Justyna Wyciślik: 242 pkt. (I runda) + 246 pkt. (II runda) = 488 pkt., przekładające się na niezłą 12 pozycję w klasyfikacji po pierwszym dniu zawodów,
# Karolina Skawińska: rekordowe 232 pkt. (I runda) + 228 pkt. (II runda) = 460 pkt. (nowy rekord życiowy), dzięki którym awansowała do niedzielnych pojedynków finałowych z 18 miejsca,
# Magdalena Michalska (debiutantka na zawodach): 175 pkt. (I runda) + 174 pkt. (II runda) = 349 pkt., dające awans do niedzielnych finałów z 24 pozycji.
Kategoria „Junior młodszy”:
# Szymon Porębski: 254 pkt. (I runda) + 256 pkt. (II runda) = 510 pkt., dzięki którym po pierwszym dniu zawodów plasował się na 14 pozycji,
Kategoria „Junior”:
# Seweryn Gandor: 217 pkt. (I runda) + 227 pkt. (II runda) = 444 pkt., dzięki którym awansował do niedzielnych finałów z 20 pozycji,
Kategoria „Senior”:
# Tomasz Nazim (debiutujący na zawodach tarczowych): 196 pkt. (I runda) + 218 pkt. (II runda) = 414 pkt., przekładające się na awans do finałów z 28 miejsca.

Osobnym rozdziałem startu w VI Halowym Memoriale Łuczniczym im. Karola Hibnera był występ naszego najmłodszego reprezentanta, Arkadiusza Mroza, startującego w kategorii „Młodzik”. Arek Mróz dołączył do zawodów w późne sobotnie popołudnie, bezpośrednio po zakończeniu strzelań kwalifikacyjnych przez swoich starszych kolegów i starsze koleżanki. Nie zdeprymowany długim okresem oczekiwania, osiągnął w pierwszej rundzie 258 pkt., do których dołożył 260 pkt. w rundzie drugiej. Łącznie dało mu to rekord życiowy w postaci 518 pkt. i przełożyło się na świetną, 2 lokatę w końcowej klasyfikacji zawodów. Należy dodać, iż rywalizacja w tej kategorii była bardzo wyrównana, a końcowy wynik ważył się do ostatniej serii zawodów, po której dzięki zdobyciu 29 punktów, Arek mógł ostatecznie cieszyć się z awansu na drugi stopień podium. 

Niedzielna odsłona rywalizacji turniejowej polegała na strzelaniu pojedynków indywidualnych (rundek). Z najlepszej strony spośród naszych reprezentantów, zaprezentował się Szymon Porębski, który uległ dopiero w ćwierćfinale po bardzo wyrównanym pojedynku, dzięki czemu w końcowej klasyfikacji zawodów awansował na dobre, 6 miejsce. Również na tym etapie rywalizacji, swój start w zawodach zakończyła Patrycja Boniek przegrywając minimalnie z główną faworytką zawodów. Ostatecznie została sklasyfikowana na niezłej, 8 pozycji.
Jedną rundę wcześniej rywalizację w zawodach zakończyła Justyna Wyciślik, dzięki czemu  ostatecznie zajęła miejsce w drugiej dziesiątce klasyfikacji Memoriału. Karolina Skawińska i Magdalena Michalska walczyły równie dzielnie, jednak minimalne porażki w 1/16 finałów, skutkowały lokatami w trzeciej dziesiątce zawodów. Tomasz Nazim i Seweryn Gandor, którzy ulegli konkurentom w swoich pierwszych pojedynkach (1/16), również zostali sklasyfikowani na dalszych pozycjach.

 

 

 

 

 

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)