V ROCZNICA KLUBU UKS „GROT” RUDA ŚLĄSKA

 

V ROCZNICA DZIAŁALNOŚCI UKS „GROT” RUDA ŚLĄSKA
Rozległe tereny zielone zlokalizowane przy ul. Tunkla 8 i udostępnione naszemu klubowi dzięki przychylności Zarządu Miasta Ruda Śląska gościły zawodników, którzy wystartowali w Międzyklubowych Zawodach Łuczniczych. Impreza zorganizowana z okazji obchodów V Rocznicy naszego klubu okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem, z założenia mającym na celu przybliżenie uroków trudnej choć pięknej i elitarnej dyscypliny sportowej, jaką jest klasyczne łucznictwo olimpijskie. Na udział w zawodach zdecydowało się blisko 50 zawodniczek i zawodników, którym nie przeszkadzały nieprzyjazne początkowo warunki pogodowe. Oprócz reprezentacji „Grotowców” na starcie zameldowali się łucznicy z Toszka, Bytomia oraz Wodzisławia Śląskiego. Słońce wyszło zza chmur dopiero około południa, dzięki czemu zdecydowanej poprawie uległy nastroje wszystkim obecnym na terenie zawodów. Tradycyjnie już z dobrej strony sportowej pokazali się nasi reprezentanci, którzy akurat w trakcie trwania zawodów postanowili nie okazywać się gościnni, wygrywając lub zajmując czołowe lokaty w poszczególnych klasyfikacjach sprzętowo – wiekowych. Jako że poziom sportowy i osiągnięcia naszych zawodników wydają się już powszechnie znane (jeśli nie, to zainteresowanych odsyłamy na naszą stronę internetową) musieliśmy być przygotowani na to, aby humory naszym konkurentom móc poprawić w inny sposób. W związku z tym wszyscy chętni i obecni na terenie UKS „GROT” mieli możliwość darmowego skosztowania smacznych dań z grilla, świeżych pączków oraz zimnych lub ciepłych napojów do wyboru i koloru w ilościach ograniczonych wyłącznie własnymi indywidualnymi możliwościami. Sądząc z wzrastającego zainteresowania działalnością naszego klubu oraz zwiększającej się ilości chętnych do uprawiania tej chwilami niewdzięcznej, ale zawsze pięknej dyscypliny sportowej, przyszłość naszego klubu pomimo pojawiających się od czasu do czasu trudności rysuje się w jasnych barwach, a kolejne przyszłe uroczystości rocznicowe będą jeszcze bardziej przyjemne i sympatyczne.
Już teraz zapraszamy za rok.
Za możliwość swobodnego świętowania V Rocznicy naszego klubu, przychylność wobec działalności UKS „GROT” szczególne słowa podziękowania należą się Prezydent Miasta Ruda Śląska Pani Grażynie Dziedzic, Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska Pani Annie Krzysteczko, która w trakcie trwania zawodów zaszczyciła nas swoja obecnością, a także obecnemu na zawodach Zarządowi i Kierownictwu firmy P.U.K. VAN GANSEWINKEL Górny Śląsk Sp. z o.o. oraz współwłaścicielom Firmy „KRYSŁAW” S.C. BUDOWNICTWO, panom: Sławomirowi Mansel, Henrykowi Grzegrzółka oraz Krzysztofowi Pfeifer, którzy bez nadmiernego rozgłosu, aczkolwiek systematycznie udzielają nam życzliwego wsparcia.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)