V ROCZNICA KLUBU UKS „GROT” RUDA ŚLĄSKA

 

V ROCZNICA DZIAŁALNOŚCI UKS „GROT” RUDA ŚLĄSKA
Rozległe tereny zielone zlokalizowane przy ul. Tunkla 8 i udostępnione naszemu klubowi dzięki przychylności Zarządu Miasta Ruda Śląska gościły zawodników, którzy wystartowali w Międzyklubowych Zawodach Łuczniczych. Impreza zorganizowana z okazji obchodów V Rocznicy naszego klubu okazała się bardzo udanym przedsięwzięciem, z założenia mającym na celu przybliżenie uroków trudnej choć pięknej i elitarnej dyscypliny sportowej, jaką jest klasyczne łucznictwo olimpijskie. Na udział w zawodach zdecydowało się blisko 50 zawodniczek i zawodników, którym nie przeszkadzały nieprzyjazne początkowo warunki pogodowe. Oprócz reprezentacji „Grotowców” na starcie zameldowali się łucznicy z Toszka, Bytomia oraz Wodzisławia Śląskiego. Słońce wyszło zza chmur dopiero około południa, dzięki czemu zdecydowanej poprawie uległy nastroje wszystkim obecnym na terenie zawodów. Tradycyjnie już z dobrej strony sportowej pokazali się nasi reprezentanci, którzy akurat w trakcie trwania zawodów postanowili nie okazywać się gościnni, wygrywając lub zajmując czołowe lokaty w poszczególnych klasyfikacjach sprzętowo – wiekowych. Jako że poziom sportowy i osiągnięcia naszych zawodników wydają się już powszechnie znane (jeśli nie, to zainteresowanych odsyłamy na naszą stronę internetową) musieliśmy być przygotowani na to, aby humory naszym konkurentom móc poprawić w inny sposób. W związku z tym wszyscy chętni i obecni na terenie UKS „GROT” mieli możliwość darmowego skosztowania smacznych dań z grilla, świeżych pączków oraz zimnych lub ciepłych napojów do wyboru i koloru w ilościach ograniczonych wyłącznie własnymi indywidualnymi możliwościami. Sądząc z wzrastającego zainteresowania działalnością naszego klubu oraz zwiększającej się ilości chętnych do uprawiania tej chwilami niewdzięcznej, ale zawsze pięknej dyscypliny sportowej, przyszłość naszego klubu pomimo pojawiających się od czasu do czasu trudności rysuje się w jasnych barwach, a kolejne przyszłe uroczystości rocznicowe będą jeszcze bardziej przyjemne i sympatyczne.
Już teraz zapraszamy za rok.
Za możliwość swobodnego świętowania V Rocznicy naszego klubu, przychylność wobec działalności UKS „GROT” szczególne słowa podziękowania należą się Prezydent Miasta Ruda Śląska Pani Grażynie Dziedzic, Wiceprezydent Miasta Ruda Śląska Pani Annie Krzysteczko, która w trakcie trwania zawodów zaszczyciła nas swoja obecnością, a także obecnemu na zawodach Zarządowi i Kierownictwu firmy P.U.K. VAN GANSEWINKEL Górny Śląsk Sp. z o.o. oraz współwłaścicielom Firmy „KRYSŁAW” S.C. BUDOWNICTWO, panom: Sławomirowi Mansel, Henrykowi Grzegrzółka oraz Krzysztofowi Pfeifer, którzy bez nadmiernego rozgłosu, aczkolwiek systematycznie udzielają nam życzliwego wsparcia.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)