Świetna postawa młodych zawodników UKS „Grot”!

W Międzynarodowym Turnieju Łuczniczym z okazji 773 rocznicy Bitwy pod Legnicą przeprowadzonym na torach otwartych stadionu miejskiego w Legnicy wzięło udział blisko 100 zawodniczek i zawodników. Poza reprezentantami licznych klubów łuczniczych z całego kraju wystartowali również łucznicy zagraniczni, w tym z Ukrainy, Białorusi oraz Rumunii. Nasz klub wystawił do zawodów stałą już trójkę juniorów młodszych w składzie: Seweryn Gandor oraz Szymon i Mateusz Porębscy, startujących pod opieką duetu małżeńsko – trenerskiego Dariusza i Ewy Wyciślików. Zawody miały charakter tradycyjnej rundy FITA, a nasza skromna ilościowo ekipa osiągnęła następujące rezultaty:

  • Mateusz Porębski pozostawił w pokonanym polu wszystkich konkurentów i zwyciężył w zawodach, osiągając kolejno: 286 pkt. (odl. 70 m.) + 326 pkt. (odl. 60 m. – nowy rekord życiowy) + 297 pkt. (odl. 50 m.) + 331 pkt. (odl. 30 m.), tj. łącznie 1240 pkt. Oczywiście nie byłby sobą, gdyby podczas swojego startu nie zaliczył dwóch „0” na jednej z odległości. Nie przeszkodziło mu to jednak cieszyć się z zajęcia 1 miejsca w ostatecznej klasyfikacji zawodów.
  • Szymon Porębski: 270 pkt. (odl. 70 m.) + 301 pkt. (odl. 60 m.) + 287 pkt. (odl. 50 m.) + 320 pkt. (odl. 30 m.) = 1178 pkt., dzięki którym w ostatecznej klasyfikacji zawodów uplasował się na bardzo dobrej, choć też najbardziej nie lubianej przez sportowców, 4 pozycji.

Nieco gorzej od swoich kolegów klubowych zaprezentował się Seweryn Gandor, który osiągnął: 233 pkt. (odl. 70 m.) + 247 pkt. (odl. 60 m.) + 189 pkt. (odl. 50 m.) + 296 pkt. (odl. 30 m.) dające mu w sumie 965 pkt., które przełożyły się tym razem na 10 miejsce w ostatecznej klasyfikacji turnieju. Na pewno duży wpływ na powyższy rezultat miało to, że strzelając na odległości 50 m. postanowił sobie jednocześnie trochę pospać wink. Pobudka nastąpiła zbyt późno, bo dopiero na odległości o 20 m. krótszej.

Zawody odbyły się w bardzo trudnych warunkach, a bardzo niska, z całą pewnością nie wiosenna temperatura, silnie wiejący zmienny wiatr nie pomagały startującym zawodnikom w zdobyciu wyższych rezultatów punktowych. Tym większe słowa uznania należą się naszym reprezentantom, którzy pomimo trudnej i niesprzyjającej aury godnie uczcili 773 rocznicę Bitwy pod Legnicą.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)