Śląska Liga Dzieci I Młodzików w Łucznictwie – podsumowanie

Tegoroczna Liga składała się z czterech odrębnych turniejów łuczniczych, które odbyły się w:
– Stolarzowcach / org. LKS Tempo Stolarzowice
– Toszku / org. A3D Toszek
– Rudzie Śląskiej (2x) org. UKS GROT Ruda Śląska

Liga rozgrywana była pod patronatem Śląskiego Związku Łuczniczego, którego priorytetem jest rozwój łucznictwa w regionie m.in. przez organizację zawodów dla śląskich klubów. Niewątpliwie takie działania prowadzą do podniesienia poziomu sportowego zawodników klubów uczestniczących w tej rywalizacji! Świadczy o tym fakt, że wielu zawodników startujących w naszej Lidze to tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski zarówno w hali jak i na torach otwartych.

W tym roku, na wszystkich zawodach wchodzących w skład Ligi, rozdano 92 medale, z czego zawodnicy Grotu zdobyli aż 64!

Oto nasi zawodnicy w klasyfikacji generalnej:

Dzieci młodsze dziewczęta:
Agnieszka Ficek – I m-ce
Hanna Florczyk – IV m-ce

Dzieci młodsze chłopcy:
Sebastian Olearczyk – II m-ce
Aleksander Piszcz – III m-ce
Aleks Chudy – IV m-ce

Dzieci starsze dziewczęta:
Karolina Grudzień – I m-ce
Hanna Kuś – II m-ce
Kinga Ratyńska – III m-ce
Alicja Kiera – IV m-ce
Emilia Balint – V m-ce
Zofia Florczyk – VIII m-ce

Dzieci starsze chłopcy:
Daniel Kamiński – II m-ce
Filip Olearczyk – V m-ce
Kacper Warzecha – VI m-ce
Filip Sporek – VIII m-ce
Tymoteusz Kolasiński – IX m-ce
Michał Bagiński – X m-ce
Ksawery Lisok – XI m-ce
Jakub Mrozek – XII m-ce

Młodziczki:
Natalia Lepa – I m-ce
Dominika Brzezina – II m-ce
Maja Tomczak – III m-ce

Młodzicy:
Jakub Sroka – I m-ce
Paweł Korzonek – II m-ce
Maciej Sitek – III m-ce
Mateusz Synowiec – IV m-ce

Młodziczki starsze:
Dominika Ratyńska – I m-ce

Młodzicy starsi:
Adrian Szłapak – I m-ce

Dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom i zapraszamy w przyszłym roku na trzecią edycję Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzików.
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)