Śląska Liga Dzieci I Młodzików w Łucznictwie – podsumowanie

Tegoroczna Liga składała się z czterech odrębnych turniejów łuczniczych, które odbyły się w:
– Stolarzowcach / org. LKS Tempo Stolarzowice
– Toszku / org. A3D Toszek
– Rudzie Śląskiej (2x) org. UKS GROT Ruda Śląska

Liga rozgrywana była pod patronatem Śląskiego Związku Łuczniczego, którego priorytetem jest rozwój łucznictwa w regionie m.in. przez organizację zawodów dla śląskich klubów. Niewątpliwie takie działania prowadzą do podniesienia poziomu sportowego zawodników klubów uczestniczących w tej rywalizacji! Świadczy o tym fakt, że wielu zawodników startujących w naszej Lidze to tegoroczni medaliści Mistrzostw Polski zarówno w hali jak i na torach otwartych.

W tym roku, na wszystkich zawodach wchodzących w skład Ligi, rozdano 92 medale, z czego zawodnicy Grotu zdobyli aż 64!

Oto nasi zawodnicy w klasyfikacji generalnej:

Dzieci młodsze dziewczęta:
Agnieszka Ficek – I m-ce
Hanna Florczyk – IV m-ce

Dzieci młodsze chłopcy:
Sebastian Olearczyk – II m-ce
Aleksander Piszcz – III m-ce
Aleks Chudy – IV m-ce

Dzieci starsze dziewczęta:
Karolina Grudzień – I m-ce
Hanna Kuś – II m-ce
Kinga Ratyńska – III m-ce
Alicja Kiera – IV m-ce
Emilia Balint – V m-ce
Zofia Florczyk – VIII m-ce

Dzieci starsze chłopcy:
Daniel Kamiński – II m-ce
Filip Olearczyk – V m-ce
Kacper Warzecha – VI m-ce
Filip Sporek – VIII m-ce
Tymoteusz Kolasiński – IX m-ce
Michał Bagiński – X m-ce
Ksawery Lisok – XI m-ce
Jakub Mrozek – XII m-ce

Młodziczki:
Natalia Lepa – I m-ce
Dominika Brzezina – II m-ce
Maja Tomczak – III m-ce

Młodzicy:
Jakub Sroka – I m-ce
Paweł Korzonek – II m-ce
Maciej Sitek – III m-ce
Mateusz Synowiec – IV m-ce

Młodziczki starsze:
Dominika Ratyńska – I m-ce

Młodzicy starsi:
Adrian Szłapak – I m-ce

Dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom i zapraszamy w przyszłym roku na trzecią edycję Śląskiej Ligi Dzieci i Młodzików.
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)