Rywalizacja halowa nie dla zawodników UKS „Grot”

Tydzień po najważniejszych zawodach halowych dla juniorów młodszych, ich odrobinę młodsze koleżanki oraz ciut(ke) młodsi koledzy rywalizowali w Zgierzu podczas IV Halowych Mistrzostw Polski Młodzików w łucznictwie. Trudom halowej dwudniowej rywalizacji poddało się prawie 200 zawodniczek i zawodników (w dwóch kategoriach wiekowych), a wśród nich również zawodnicy UKS „Grot” startujący pod wodzą duetu trenerskiego: Ewy i Dariusza Wyciślików. Podczas sobotniej odsłony rywalizacji, na którą składały się dwie rundy kwalifikacyjne przeprowadzone na odległości 18m. najmłodsi „Grotowcy” osiągnęli:

  • Justyna Wyciślik (kategoria „Młodziczka Młodsza” – tarcza Ø60): 259 pkt. (I runda) + 261 pkt. (II runda) = 520 pkt. (nowy rekord życiowy), skutkujące niezłą 9 pozycją po eliminacjach i pewnym awansem do pojedynków finałowych,
  • Karolina Skawińska (kategoria „Młodziczka” – tarcza Ø40): 207 pkt. (I runda) + 202 pkt. (II runda) = 409 pkt. (nowy rekord życiowy), dzięki którym do niedzielnych finałów awansowała z 27 pozycji,
  • Patrycja Boniek (kategoria „Młodziczka” – tarcza Ø40): 204 pkt. (I runda) + 203 pkt. (II runda) = 407 pkt. (nowy rekord życiowy), przekładające się na 29 pozycję oraz pewny awans do niedzielnych finałów,
  • Marcel Pilarek (kategoria „Młodzik Młodszy” – tarcza Ø60): 258 pkt. (I runda) + 250 pkt. (II runda) = 508 pkt. (nowy rekord życiowy), skutkujące awansem do finałowej odsłony rywalizacji z 25 miejsca,
  • Bartłomiej Rymarz (kategoria „Młodzik” – tarcza Ø40): 250 pkt. (I runda) + 242 pkt. (II runda) = 492 pkt. dzięki którym do niedzielnych finałów został rozstawiony z niezłego 10 miejsca,

Niestety, pierwsza runda niedzielnych rundek finałowych zamieniła się w granicę, którą udało się przebrnąć jedynie Justynie Wyciślik. Pozostałym reprezentantom UKS „GROT” przypadło jedynie głośne kibicowanie i obserwowanie jej zmagań z trybun hali sportowej w Zgierzu. Nasza jedynaczka w niezłym stylu zaliczyła dwa wygrane pojedynki, a zatrzymana została w dość pechowy sposób dopiero w ¼ finałów przez rywalkę, która ostatecznie uplasowała się na podium całych zawodów. Natomiast Justyna Wyciślik w końcowej klasyfikacji Halowych Mistrzostw Polski „wylądowała” ostatecznie na wysokiej 7 pozycji. Nasi pozostali zawodnicy na podstawie ilości punktów zdobytych w swoich pierwszych (i ostatnich) niedzielnych rundkach zostali sklasyfikowani następująco: Karolina Skawińska – 27 miejsce, Patrycja Boniek – 29 miejsce, Bartłomiej Rymarz – 21 miejsce, Marcel Pilarek – 30 miejsce.

Jak widać z przytoczonych powyżej rezultatów oraz zajętych lokat, a także przywołując wyniki osiągnięte ostatnio przez ich starszych kolegów (juniorów młodszych), zawodnicy UKS „GROT” najwyraźniej niezbyt pewnie czują się podczas startów przy sztucznym świetle i w atmosferze mniej lub bardziej dusznych hal. Wydaje się, że o wiele lepiej wychodzi im jednak rywalizacja w okresie letnim na tzw. „torach otwartych” (czyli na powietrzu), no i przede wszystkim na większych odległościach. Tak więc, do zobaczenia już za niedługo na zielonej trawce.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)