Rudzka dominacja w Bytomiu

Wtedy, kiedy juniorzy młodsi UKS „Grot” walczyli z upałem, pokusą pójścia spać, mutantami-zombie oraz swoimi rywalami w Warszawie, ich młodsze koleżanki i ciut(ke) młodszy kolega poddali swoje umiejętności sprawdzianowi na torach łuczniczych „Czarnej Strzały” w Bytomiu. Kategoria „młodziczek starszych” została wręcz zdominowana przez nasze zawodniczki, które zajęły pierwsze trzy miejsca, odpowiednio:

  • Justyna Wyciślik (najmłodsza z naszych reprezentantek, nominalnie „młodziczka”) osiągając łącznie 572 pkt., na które złożyły się 282 pkt. (na odl. 50m.) + 290 pkt. (na odl. 30m.),
  • Patrycja Boniek, która strzeliła odpowiednio: 270 pkt. (na odl. 50m.) + 289 pkt. (na odl. 30m.), czyli łącznie 559 pkt.,
  • Karolina Skawińska, zdobywając 451 pkt., na które złożyły się kolejno: 221 pkt. (na odl. 50m.) + 230 pkt. (na odl. 30m.)

Bartek „Dzika Lama” Rymarz postanowił tym razem nie być gorszy od swoich koleżanek i wyraźnie wygrał konkurencję wśród „młodzików starszych”, notując na swoim koncie: 278 pkt. (na odl. 50m.), do których dorzucił 298 pkt. (na odl. 30m.), dające ogółem 576 pkt.

W tym miejscu należy jeszcze dodać, iż bytomski start na tzw. „otwartych” torach łuczniczych był dla Patrycji i Karoliny debiutem na zawodach tarczowych na wolnym powietrzu. Udanym, ponieważ poza sięgnięciem po czołowe lokaty, obie ustanowiły swoje pierwsze rekordy życiowe na wysokim (Patrycja) lub bardzo przyzwoitym poziomie (Karolina).

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)