Rudzka dominacja w Bytomiu

Wtedy, kiedy juniorzy młodsi UKS „Grot” walczyli z upałem, pokusą pójścia spać, mutantami-zombie oraz swoimi rywalami w Warszawie, ich młodsze koleżanki i ciut(ke) młodszy kolega poddali swoje umiejętności sprawdzianowi na torach łuczniczych „Czarnej Strzały” w Bytomiu. Kategoria „młodziczek starszych” została wręcz zdominowana przez nasze zawodniczki, które zajęły pierwsze trzy miejsca, odpowiednio:

  • Justyna Wyciślik (najmłodsza z naszych reprezentantek, nominalnie „młodziczka”) osiągając łącznie 572 pkt., na które złożyły się 282 pkt. (na odl. 50m.) + 290 pkt. (na odl. 30m.),
  • Patrycja Boniek, która strzeliła odpowiednio: 270 pkt. (na odl. 50m.) + 289 pkt. (na odl. 30m.), czyli łącznie 559 pkt.,
  • Karolina Skawińska, zdobywając 451 pkt., na które złożyły się kolejno: 221 pkt. (na odl. 50m.) + 230 pkt. (na odl. 30m.)

Bartek „Dzika Lama” Rymarz postanowił tym razem nie być gorszy od swoich koleżanek i wyraźnie wygrał konkurencję wśród „młodzików starszych”, notując na swoim koncie: 278 pkt. (na odl. 50m.), do których dorzucił 298 pkt. (na odl. 30m.), dające ogółem 576 pkt.

W tym miejscu należy jeszcze dodać, iż bytomski start na tzw. „otwartych” torach łuczniczych był dla Patrycji i Karoliny debiutem na zawodach tarczowych na wolnym powietrzu. Udanym, ponieważ poza sięgnięciem po czołowe lokaty, obie ustanowiły swoje pierwsze rekordy życiowe na wysokim (Patrycja) lub bardzo przyzwoitym poziomie (Karolina).

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)