Rudzka dominacja w Bytomiu

Wtedy, kiedy juniorzy młodsi UKS „Grot” walczyli z upałem, pokusą pójścia spać, mutantami-zombie oraz swoimi rywalami w Warszawie, ich młodsze koleżanki i ciut(ke) młodszy kolega poddali swoje umiejętności sprawdzianowi na torach łuczniczych „Czarnej Strzały” w Bytomiu. Kategoria „młodziczek starszych” została wręcz zdominowana przez nasze zawodniczki, które zajęły pierwsze trzy miejsca, odpowiednio:

  • Justyna Wyciślik (najmłodsza z naszych reprezentantek, nominalnie „młodziczka”) osiągając łącznie 572 pkt., na które złożyły się 282 pkt. (na odl. 50m.) + 290 pkt. (na odl. 30m.),
  • Patrycja Boniek, która strzeliła odpowiednio: 270 pkt. (na odl. 50m.) + 289 pkt. (na odl. 30m.), czyli łącznie 559 pkt.,
  • Karolina Skawińska, zdobywając 451 pkt., na które złożyły się kolejno: 221 pkt. (na odl. 50m.) + 230 pkt. (na odl. 30m.)

Bartek „Dzika Lama” Rymarz postanowił tym razem nie być gorszy od swoich koleżanek i wyraźnie wygrał konkurencję wśród „młodzików starszych”, notując na swoim koncie: 278 pkt. (na odl. 50m.), do których dorzucił 298 pkt. (na odl. 30m.), dające ogółem 576 pkt.

W tym miejscu należy jeszcze dodać, iż bytomski start na tzw. „otwartych” torach łuczniczych był dla Patrycji i Karoliny debiutem na zawodach tarczowych na wolnym powietrzu. Udanym, ponieważ poza sięgnięciem po czołowe lokaty, obie ustanowiły swoje pierwsze rekordy życiowe na wysokim (Patrycja) lub bardzo przyzwoitym poziomie (Karolina).

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Turniej Mikołajkowy – Legnica 4/12/2022r

Dzisiaj w Legnicy rywalizowaliśmy w kategorii open, po kwalifikacjach odbyły się pojedynki od 1/8

4 grudnia 2022 Czytaj więcej

Turniej Mikołajkowy – Legnica 3/12/2022r

Start w Turnieju Mikołajkowym w Legnicy to już taka nasza grudniowa tradycja.

3 grudnia 2022 Czytaj więcej

Nasi zawodnicy w Kadrze Narodowej

Polski Związek Łuczniczy ogłosił skład Kadry Narodowej na I półrocze 2023r. W składzie znalazło się 7-mioro naszych zawodników!

2 grudnia 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)