Puchar Środkowoeuropejski – Kamnik (Słowenia), 23-24.04.2016 r.

PUCHAR ŚRODKOWOEUROPEJSKI W ŁUCZNICTWIE – KAMNIK 2016 (SŁOWENIA)
Reprezentacja Polski juniorów i juniorów młodszych zajechała w miniony weekend do Kamnika (Słowenia), gdzie w gronie ponad 150 młodych zawodniczek i zawodników z całej Europy rywalizowała o Puchar Środkowoeuropejski (Puchar Weroniki). Polskie barwy, ale także i nasz klub reprezentowała Justyna Wyciślik, startująca w kategorii „juniorka młodsza”. Nasza zawodniczka świetnie zaprezentowała się już podczas dwóch rund kwalifikacyjnych (na odległ. 60m.), po których do pojedynków finałowych została rozstawiona z wysokiego 3 miejsca (dzięki strzeleniu łącznie 624 pkt.*, w skład których weszły 322 pkt*. i 302 pkt.). Warto w tym miejscu nadmienić, iż po wyśmienitej dla niej samej, pierwszej rundzie kwalifikacyjnej, plasowała się na miejscu pierwszym.
Pojedynki indywidualne przeprowadzone podczas niesprzyjającej, wietrznej i deszczowej aury, Justyna zakończyła dopiero na ćwierćfinale, minimalnie ulegając swojej koleżance z reprezentacji Polski. Dzięki temu w ostatecznej klasyfikacji turniejowej uplasowała się na wysokiej 7 pozycji.

(*) – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)