Puchar Środkowoeuropejski – Kamnik (SL), 24-25.04.2015 r.

PUCHAR ŚRODKOWOEUROPEJSKI W ŁUCZNICTWIE – KAMNIK 2015 (SŁOWENIA)

Łucznicza reprezentacja Polski juniorów i juniorów młodszych wystartowała w kolejnej edycji Międzynarodowych Zawodów Łuczniczych o Puchar Środkowoeuropejski. Rywalizacja w kilku kategoriach wiekowych zgromadziła blisko 150 zawodniczek i zawodników z: Austrii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czarnogóry, Polski, Serbii, Słowacji, Węgier oraz gospodarzy – Słowenii. Jedyny zawodnik UKS „GROT”, Mateusz Porębski, jako członek reprezentacji Polski rywalizował w kategorii „junior młodszy”. Dwie rundy kolejno po sobie przeprowadzonych kwalifikacji na odległości 60m. przyniosły naszemu zawodnikowi łącznie 611 pkt. (315 pkt. + 296 pkt.), i skutkowały rozstawieniem do pojedynków indywidualnych z niezłej, 7 lokaty.

Pojedynki indywidualne przeprowadzone bezpośrednio po kwalifikacjach miały loteryjny charakter, ponieważ odbywały się w trakcie porywistych podmuchów wiatru. Niestety, chorwacki rywal Mateusza poradził sobie odrobinę lepiej ze zmiennymi warunkami atmosferycznymi, w związku z czym już pierwszy pojedynek zakończył się dla naszego zawodnika minimalną porażką. Ostatecznie, Mateusz Porębski uplasował się na początku drugiej dziesiątki klasyfikacji turnieju.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)