Puchar Kokota + OTK = Lwów (UA) + Kielce (PL), 22-25.06.2016 r.

ŁUCZNICZE ZAWODY NA UKRAINIE…
Justyna Wyciślik, powołana w skład Kadry Narodowej juniorek młodszych startującej w jednym z ostatnich sprawdzianów formy strzeleckiej przed ostatecznym ustaleniem składu na lipcowe Mistrzostwa Europy, rywalizowała w zawodach łuczniczych o „Puchar Kokota”, które w dniach 22-24.06 odbyły się w Lwowie (UA). Środowe kwalifikacje (2 rundy na odległości 60m.) przyniosły naszej zawodniczce rozstawienie do pojedynków bezpośrednich z wysokiej, 5 pozycji (297 pkt. + 317 pkt. = 614 pkt.). Pojedynki indywidualne przeprowadzone w kolejnym dniu dały Justynie lokatę w pierwszej szóstce ostatecznej klasyfikacji indywidualnej kadetek.
ORAZ W POLSCE…
W sobotę ekipa UKS GROT przyjechała do Kielc na kolejną rundę Ogólnopolskiego Turnieju Klasyfikacyjnego. Na miejscu czekała już Justyna, która do Kielc przyjechała dzień wcześniej bezpośrednio z Lwowa. Pomimo zmęczenia poprzednim turniejem, Justyna zaprezentowała się najlepiej z całego 7-mio osobowego składu rudzkiego teamu, zajmując ostatecznie 4 miejsce w klasyfikacji indywidualnej kadetek po strzeleniu ogółem 616 pkt., w skład których weszły 313 pkt. w rundzie I-ej i 303 pkt. w rundzie II-ej.
Przyzwoity start na swoim koncie odnotowały: Dominika Klyszcz (ostatecznie 12 miejsce po strzeleniu łącznie 588 pkt., w skład których weszły 288 pkt. i 288 pkt.) oraz Patrycja Boniek (miejsce 13) po uzyskaniu 587 pkt., na które złożyły się 287 pkt. oraz 288 pkt.
Nasza czwarta kadetka, Karolina Skawińska strzelając 258 pkt. + 253 pkt., tj. łącznie 511 pkt., została sklasyfikowana na pozycji 28.
Niestety, do poziomu naszych dziewcząt nie dostosowała się męska część rudzkiej załogi, która osiągnęła rezultaty stanowczo poniżej oczekiwań, zajmując ostatecznie odległe lokaty:
Kategoria „Juniorzy młodsi” (2 rundy na odległości 60m.):

> Patryk Szreder: 256 pkt. + 257 pkt. = 513 pkt., przekładające się na 49 pozycję w klasyfikacji turniejowej.
Kategoria „OPEN: seniorzy + juniorzy” (2 rundy na odległości 70m.):
> Mateusz Porębski: 268 pkt. + 276 pkt. = 544 pkt., klasyfikujące go na 33 miejscu,
> Szymon Porębski: 286 pkt. + 238 pkt. = 524 pkt., dające mu 39 miejsce w klasyfikacji.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)