Puchar Gór Opawskich – Prudnik, 9-10.04.2016 r.

NIEZŁY WYSTĘP JUSTYNY WYCIŚLIK
Kolejna, IX edycja zawodów o „Puchar Gór Opawskich”, a zarazem i memoriałowych im. Trenera Romana Karawana, które w miniony weekend przeprowadzono na torach łuczniczych „Obuwnika” w Prudniku, zgromadziły blisko 150 zawodniczek i zawodników, wśród których była też 6-cio osobowa ekipa naszego klubu. Panująca aura (niska temperatura, padający deszcz) nie pomagała startującym w zdobyciu lepszych oraz zaplanowanych rezultatów punktowych. Zawody rozpoczęły się od sobotnich strzelań kwalifikacyjnych, w wyniku których „Grotowcy” osiągnęli:
Kategoria „Juniorki młodsze” (2 rundy na odległości 60m.):
> Justyna Wyciślik: 266 pkt. + 271 pkt. = 537 pkt., dające 6 pozycję,
> Dominika Klyszcz: 255 pkt. + 224 pkt. = 479 pkt., dające 15 pozycję,
> Karolina Skawińska: 240 pkt. + 237 pkt. = 477 pkt., dające 16 pozycję po kwalifikacjach.
Kategoria „Open: seniorzy + juniorzy” (2 rundy na odległości 70m.):
> Mateusz Porębski: 298 pkt. + 274 pkt. = 572 pkt., dające 24 pozycję,
> Szymon Porębski: 255 pkt. + 280 pkt. = 535 pkt., dające 31 pozycję,
> Tomasz Nazim: 257 pkt. + 263 pkt.* = 520 pkt. dające 36 pozycję po kwalifikacjach.
Do niedzielnych eliminacji bezpośrednich (rundek indywidualnych) awansowali wszyscy nasi reprezentanci, z których ostatecznie najdalej zabrnęła Justyna Wyciślik, plasując się w końcowej klasyfikacji zawodów na niezłym, 6 miejscu. Pozostała piątka naszych zawodników zakończyła pojedynki indywidualne na wcześniejszych etapach rywalizacji, zajmując w swoich kategoriach następujące lokaty: Dominika (20), Karolina (21), Mateusz (16), Szymon (29), Tomasz (38).

(*) – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)