Puchar Europy Juniorów w Łucznictwie – Heviz (HUN), 02-07.05.2016 r.

JUSTYNA WYCIŚLIK Z BRĄZOWYM MEDALEM PUCHARU EUROPY JUNIORÓW!
Zawodniczka UKS GROT Ruda Śląska, Justyna Wyciślik, reprezentująca Polskę podczas zawodów Pucharu Europy juniorów w łucznictwie, które w dniach 02-07.05. odbyły się w Heviz (Węgry) przywiozła z nich brązowy medal za zajęcie 3 miejsca w rywalizacji drużynowej juniorek młodszych. Na najniższym stopniu podium Justyna stanęła wspólnie ze swoimi koleżankami z reprezentacji Polski: Marleną Kocaj (Resovia Rzeszów) i Kamilą Napłoszek (Marymont Warszawa).
6-cio dniowa rywalizacja młodych łuczniczek i łuczników, tradycyjnie rozpoczęła się od dwóch rund strzelań kwalifikacyjnych przeprowadzonych na odległości 60m. Kwalifikacje przyniosły Justynie łącznie 608 pkt. (294 pkt. + 314 pkt.) i pozwoliły na  rozstawienie do indywidualnych pojedynków (rundek) z 31 lokaty. Minimalna porażka z starszą i bardziej doświadczoną konkurentką z Czech nie pozwoliła naszej zawodniczce na awans w końcowej klasyfikacji indywidualnej zawodów. Swoją pozostałą energię i umiejętności postawiła na walkę w rywalizacji drużynowej, w trakcie której Justyna wspólnie ze swoimi reprezentacyjnymi koleżankami kolejno odprawiały poszczególne zespoły, pokonując w drodze do półfinału m.in. silne drużyny z Gruzji (6 : 2) i Niemiec (5 : 4). Co prawda w ½ finału nie udało im się znaleźć recepty na bezbłędne w tym dniu Włoszki, jednak szybko pozbierały się po niepowodzeniu, aby w „małym” finale bezdyskusyjnie pokonać reprezentantki Malezji (6 : 0) i na koniec cieszyć się z brązowych medali za zajęcie 3 miejsca w juniorskim Pucharze Europy w łucznictwie.
GRATULUJEMY!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)