Puchar Europy Juniorów w Łucznictwie – Heviz (HUN), 02-07.05.2016 r.

JUSTYNA WYCIŚLIK Z BRĄZOWYM MEDALEM PUCHARU EUROPY JUNIORÓW!
Zawodniczka UKS GROT Ruda Śląska, Justyna Wyciślik, reprezentująca Polskę podczas zawodów Pucharu Europy juniorów w łucznictwie, które w dniach 02-07.05. odbyły się w Heviz (Węgry) przywiozła z nich brązowy medal za zajęcie 3 miejsca w rywalizacji drużynowej juniorek młodszych. Na najniższym stopniu podium Justyna stanęła wspólnie ze swoimi koleżankami z reprezentacji Polski: Marleną Kocaj (Resovia Rzeszów) i Kamilą Napłoszek (Marymont Warszawa).
6-cio dniowa rywalizacja młodych łuczniczek i łuczników, tradycyjnie rozpoczęła się od dwóch rund strzelań kwalifikacyjnych przeprowadzonych na odległości 60m. Kwalifikacje przyniosły Justynie łącznie 608 pkt. (294 pkt. + 314 pkt.) i pozwoliły na  rozstawienie do indywidualnych pojedynków (rundek) z 31 lokaty. Minimalna porażka z starszą i bardziej doświadczoną konkurentką z Czech nie pozwoliła naszej zawodniczce na awans w końcowej klasyfikacji indywidualnej zawodów. Swoją pozostałą energię i umiejętności postawiła na walkę w rywalizacji drużynowej, w trakcie której Justyna wspólnie ze swoimi reprezentacyjnymi koleżankami kolejno odprawiały poszczególne zespoły, pokonując w drodze do półfinału m.in. silne drużyny z Gruzji (6 : 2) i Niemiec (5 : 4). Co prawda w ½ finału nie udało im się znaleźć recepty na bezbłędne w tym dniu Włoszki, jednak szybko pozbierały się po niepowodzeniu, aby w „małym” finale bezdyskusyjnie pokonać reprezentantki Malezji (6 : 0) i na koniec cieszyć się z brązowych medali za zajęcie 3 miejsca w juniorskim Pucharze Europy w łucznictwie.
GRATULUJEMY!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)