Ogólnopolskie Zawody Łucznicze o Puchar Wsi Krakowskiej – Zabierzów, 07.06.2014 r.

PUCHAR WSI KRAKOWSKIEJ W RĘKACH JUSTYNY WYCIŚLIK!
Sobota, 7 czerwca była bardzo pracowita dla młodych łuczniczek i łuczników UKS „Grot”, którzy jednocześnie w dwóch miejscach poddali sprawdzianowi swoje aktualne umiejętności strzeleckie. Młodziczki i młodzicy wystartowali w Zabierzowie, mierząc się z blisko setką swoich rówieśników w kolejnej edycji Ogólnopolskich Zawodów Łuczniczych o Puchar Wsi Krakowskiej. Tegoroczna edycja miała charakter zawodów międzynarodowych, ponieważ gościnnie wystartowali w niej również młodzi łucznicy z Czech. Po raz kolejny okazało się, że zarówno mikroklimat, jak i miejsce przeprowadzanych zawodów jest szczęśliwe dla młodych reprezentantów naszego klubu.
Najwięcej radości przysporzyła Justyna Wyciślik, która w sposób bezapelacyjny sięgnęła po zwycięstwo w kategorii „młodziczka”, osiągając rekordowe 655 pkt. (315 pkt. na odległości 40m. oraz 340 pkt. na odległości 20m.). Osiągnięty przez nią rezultat punktowy stanowi dobry prognostyk przed wrześniowymi Mistrzostwami Polski Młodzików.
Trochę gorzej, tj. na trzecim stopniu podium, zawody ukończył Marcel Pilarek, startujący w kategorii „młodzik”. Marcel osiągnął to dzięki 286 pkt. na odległości 40m. i 310 pkt. na odległości 20m., czyli zdobyciu łącznie 596 pkt.
Startujący w tej samej kategorii wiekowej Sebastian Ziętek zajął ostatecznie 5 pozycję, strzelając w sumie 553 pkt., w skład których weszły: 265 pkt. na odległości 40m. oraz 288 pkt. na odległości 20m.
W kategorii „młodziczek starszych” reprezentowały nas dwie zawodniczki: Patrycja Boniek i Karolina Skawińska. Powody do satysfakcji mają obie, ponieważ pomimo krótkiego okresu, w jakim trenują łucznictwo, po raz kolejny w znaczący sposób poprawiły swoje rekordy życiowe. Szczególnym zadowoleniem winna pałać Patrycja Boniek, strzelając na odległości 50m. 262 pkt., do których dorzuciła 304 pkt. na odległości 30m., czyli łącznie 566 pkt., dzięki czemu w ostatecznej klasyfikacji zawodów uplasowała się na wysokim 4 miejscu, pozostawiając w pokonanym polu wiele bardziej doświadczonych zawodniczek.
Karolina Skawińska nie odbiegła zbyt wiele poziomem strzeleckim od swojej koleżanki i dzięki zdobyciu łącznie 526 pkt., w skład których weszły 249 pkt. (na odległości 50m.) oraz 277 pkt. (na odległości 30m.), zajęła ostatecznie 8 pozycję.
Satysfakcję z zajętych lokat wszystkich naszych młodych zawodniczek i zawodników pogłębia świadomość, iż osiągnięte rezultaty punktowe są ich nowymi rekordami życiowymi.
GRATULUJEMY.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka – Police, 29-31 sierpnia.

Jeżeli istniałyby warsztaty z organizowania zawodów – to „Defmar” Police powinni je prowadzić! Marek Stemplowski, Katarzyna Chmielewska – chylimy czoła przed Wami – tak powinny wyglądać każde zawody rangi mistrzowskiej!

1 sierpnia 2022 Czytaj więcej

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów – Łódź, 22-24 lipiec 2022r.

Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski Juniorów nasz zawodnik Adrian Szłapak świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach strzelając 614 pkt i zajmując 8 m-ce, co daje awans do 1/16 finału!

23 lipca 2022 Czytaj więcej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków, 14-17 lipca 2022r.

Nasza drużyna kadetów w składzie: Jakub Sroka, Łukasz Patlewicz, Szymon Czarnik, Stanisław Sypion z tytułem Drużynowych Wicemistrzów OOM!!!

17 lipca 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)