Udany początek roku dla juniorów młodszych UKS „Grot”

Młodzi reprezentanci klubu w składzie: Seweryn Gandor oraz bracia Mateusz i Szymon Porębscy zaliczyli udany występ na na kolejnej edycji Halowych Kontrolnych Zawodów Łuczniczych. W szrankach turnieju rangi ogólnopolskiej wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. W sobotę rywalizowano podczas czterech rund kwalifikacyjnych rozegranych na odległości 18 m. Trójka naszych juniorów młodszych zaprezentowała się z przyzwoitej strony, uzyskując:

  • Mateusz Porębski: 259 pkt. + 259 pkt. + 270 pkt. + 273 pkt. = 1061 pkt., dzięki którym po pierwszym dniu zawodów plasował się na 6 miejscu,
  • Szymon Porębski: 245 pkt. + 265 pkt. + 238 pkt. + 270 pkt. = 1018 pkt. przekładające się na 10 miejsce w sobotnich kwalifikacjach,
  • Seweryn Gandor: 250 pkt. + 256 pkt. + 244 pkt. + 259 pkt. = 1009 pkt. dające mu 11 pozycję w kwalifikacjach.

Paradoksalnie, po pierwszym dniu zawodów, najbardziej zadowolonym „Grotowcem” winien być Seweryn Gandor. Z wyników przytoczonych powyżej widać, że systematyczna praca na treningach skutkowała w jego wykonaniu wręcz kolosalną poprawą dotychczasowych „życiówek” oraz wyraźnym wyprzedzeniem w klasyfikacji wielu bardziej doświadczonych zawodników.

Program dwudniowego turnieju przewidywał, iż w niedzielnych finałach wystartuje tylko po ośmiu najlepszych zawodników w każdej z kategorii wiekowych, którzy będą ze sobą rywalizować poprzez strzelanie pojedynków „każdy z każdym”. Dzięki świetnej postawie i wygraniu 5 pojedynków (na 7 możliwych), Mateusz Porębski uplasował się ostatecznie na wysokim 3 miejscu w klasyfikacji kategorii „juniorów młodszych”. Warto w tym miejscu dodać,  że do zwycięstwa w całych zawodach zabrakło mu tylko kilku milimetrów w trakcie tzw. „dogrywki” podczas pojedynku z ich ostatecznym tryumfatorem.

Dla naszych pozostałych reprezentantów, start zakończył się po rozegraniu każdorazowo tylko jednej rundki, a ich rezultaty nie przyniósły de facto żadnych zmian w końcowej klasyfikacji zawodów. I choć obaj wygrali swoje pojedynki, Szymon Porębski ukończył całe zawody plasując się ostatecznie na 10 pozycji, natomiast Seweryn Gandor o jedno „oczko” niżej.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

37 Memoriał Ireny Szydłowskiej – Warszawa 26-28 czerwiec 2020r.

W rundzie eliminacyjnej o wejście do czwórki w konkurencji mikst walczyli D.Ratyńska i J.Sroka, niestety przegrali ten pojedynek i ostatecznie zajęli 8 m-ce. W pojedynkach indywidualnych niestety nie było lepiej, bo nikt z naszych nie wszedł do finałowej 8-mki. Najbliżej tej sztuki był J.Sroka, który w pojedynku 1/8 w barażu strzelił razem z rywalem po 10-tce a w strzelaniu powtórzonym obaj strzelili 8-mki – niestety rywal Kuby był 4mm bliżej środka tarczy – taki jest sport…

29 czerwca 2020 Czytaj więcej

XV Turniej o Puchar Beskidów – Żywiec 2020.

Podczas niedzielnych zawodów w Żywcu pogoda nie rozpieszczała – 15 stopni i ciągła mżawka to nie jest wymarzona pogoda dla łuczników, na szczęście nie było wiatru. Zawody zorganizowane dobrze, bez potknięć organizacyjnych. Pierwszą, w kolejności strzelań, kategorią, w której braliśmy udział była kategoria juniorów młodszych.

22 czerwca 2020 Czytaj więcej

I Runda Pucharu Polski Juniorów Młodszych – Żywiec, 20 czerwiec 2020r.

Pierwszy start w Pucharze Polski  Juniorów Młodszych już za nami. Wszyscy nasi zawodnicy to debiutanci tej imprezy. Zawody PP planowane są w trzech odsłonach, a ranking stworzony na ich podstawie ma wyłonić najlepszych 64 zawodników i 64 zawodniczki do imprezy głównej, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Po pierwszej edycji możemy śmiało szacować, że 8 na 9 […]

22 czerwca 2020 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)