Udany początek roku dla juniorów młodszych UKS „Grot”

Młodzi reprezentanci klubu w składzie: Seweryn Gandor oraz bracia Mateusz i Szymon Porębscy zaliczyli udany występ na na kolejnej edycji Halowych Kontrolnych Zawodów Łuczniczych. W szrankach turnieju rangi ogólnopolskiej wystartowało ponad 100 zawodniczek i zawodników w kilku kategoriach wiekowych. W sobotę rywalizowano podczas czterech rund kwalifikacyjnych rozegranych na odległości 18 m. Trójka naszych juniorów młodszych zaprezentowała się z przyzwoitej strony, uzyskując:

  • Mateusz Porębski: 259 pkt. + 259 pkt. + 270 pkt. + 273 pkt. = 1061 pkt., dzięki którym po pierwszym dniu zawodów plasował się na 6 miejscu,
  • Szymon Porębski: 245 pkt. + 265 pkt. + 238 pkt. + 270 pkt. = 1018 pkt. przekładające się na 10 miejsce w sobotnich kwalifikacjach,
  • Seweryn Gandor: 250 pkt. + 256 pkt. + 244 pkt. + 259 pkt. = 1009 pkt. dające mu 11 pozycję w kwalifikacjach.

Paradoksalnie, po pierwszym dniu zawodów, najbardziej zadowolonym „Grotowcem” winien być Seweryn Gandor. Z wyników przytoczonych powyżej widać, że systematyczna praca na treningach skutkowała w jego wykonaniu wręcz kolosalną poprawą dotychczasowych „życiówek” oraz wyraźnym wyprzedzeniem w klasyfikacji wielu bardziej doświadczonych zawodników.

Program dwudniowego turnieju przewidywał, iż w niedzielnych finałach wystartuje tylko po ośmiu najlepszych zawodników w każdej z kategorii wiekowych, którzy będą ze sobą rywalizować poprzez strzelanie pojedynków „każdy z każdym”. Dzięki świetnej postawie i wygraniu 5 pojedynków (na 7 możliwych), Mateusz Porębski uplasował się ostatecznie na wysokim 3 miejscu w klasyfikacji kategorii „juniorów młodszych”. Warto w tym miejscu dodać,  że do zwycięstwa w całych zawodach zabrakło mu tylko kilku milimetrów w trakcie tzw. „dogrywki” podczas pojedynku z ich ostatecznym tryumfatorem.

Dla naszych pozostałych reprezentantów, start zakończył się po rozegraniu każdorazowo tylko jednej rundki, a ich rezultaty nie przyniósły de facto żadnych zmian w końcowej klasyfikacji zawodów. I choć obaj wygrali swoje pojedynki, Szymon Porębski ukończył całe zawody plasując się ostatecznie na 10 pozycji, natomiast Seweryn Gandor o jedno „oczko” niżej.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Turniej Mikołajkowy – Legnica 4/12/2022r

Dzisiaj w Legnicy rywalizowaliśmy w kategorii open, po kwalifikacjach odbyły się pojedynki od 1/8

4 grudnia 2022 Czytaj więcej

Turniej Mikołajkowy – Legnica 3/12/2022r

Start w Turnieju Mikołajkowym w Legnicy to już taka nasza grudniowa tradycja.

3 grudnia 2022 Czytaj więcej

Nasi zawodnicy w Kadrze Narodowej

Polski Związek Łuczniczy ogłosił skład Kadry Narodowej na I półrocze 2023r. W składzie znalazło się 7-mioro naszych zawodników!

2 grudnia 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)