VI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Masters 2014

Nasza drużyna wróciła z Radzymina z VI Międzynarodowych Mistrzostw Polski „MASTERS”. Po zaciętych pojedynkach odbywanych na przemian w ulewnym deszczu i słońcu, ale za to zawsze przy wiejącym wietrze, który dodawał „smaku” zawodom, reprezentanci UKS „GROT” ostatecznie zajęlii następujące miejsca w swoich kategoriach sprzetowo-wiekowych.
Paweł Tobijański (łuk bloczkowy +40) – 4 pozycja,
Paweł Kieruzel (łuk bloczkowy +50) – 5 pozycja,
Roman Franik (łuk klasyczny +40) – 7 pozycja,
Gnacy Maciej (łuk klasyczny +30) – 9 pozycja.

Biorąc pod uwagę fakt, że toczyliśmy boje z byłymi lub obecnymi trenerami, a także wielokrotnymi Mistrzami Polski oraz byłymi olimpijczykami, wynik naszych reprezentantów jest godny uwagi. Tym bardziej, że kapryśna aura płatała figle celownikom i sprzętom. Na każdym etapie rywalizacji walka była pasjonująca i zaciekła. Romek Franik deptał swemu przeciwnikowi cały czas po „pietach”, a Paweł Kieruzel długo utrzymywał równowagę punktową z utytułowanym i doświadczonym przeciwnikiem, ulegając dopiero w ostatniej serii, i to zaledwie dwoma punktami. Nasz Pablo Tobijański zaliczył awarię sprzętu, ale się tym nie zraził i dzielnie walczył do końca. Maciek Gnacy w swojej kategorii trafił na „śmietankę” łuczniczą, bo na zawodach strzelało sporo zawodników czynnie uprawiających łucznictwo, w tym członkowie kadry narodowej. Poprawił jednak swój zeszłoroczny wynik oraz ustanowił nowe, całkiem zacne rekordy życiowe.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

2022 International Baltic Hit-Miss Archery Tournament – Śladami Rybaka – Police, 29-31 sierpnia.

Jeżeli istniałyby warsztaty z organizowania zawodów – to „Defmar” Police powinni je prowadzić! Marek Stemplowski, Katarzyna Chmielewska – chylimy czoła przed Wami – tak powinny wyglądać każde zawody rangi mistrzowskiej!

1 sierpnia 2022 Czytaj więcej

LXXI Mistrzostwa Polski Juniorów – Łódź, 22-24 lipiec 2022r.

Na trwających w Łodzi Mistrzostwach Polski Juniorów nasz zawodnik Adrian Szłapak świetnie zaprezentował się w kwalifikacjach strzelając 614 pkt i zajmując 8 m-ce, co daje awans do 1/16 finału!

23 lipca 2022 Czytaj więcej

XXVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Kraków, 14-17 lipca 2022r.

Nasza drużyna kadetów w składzie: Jakub Sroka, Łukasz Patlewicz, Szymon Czarnik, Stanisław Sypion z tytułem Drużynowych Wicemistrzów OOM!!!

17 lipca 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)