MISTRZOSTWA POLSKI MŁODZIKÓW – ZGIERZ, 29-30.08.2015 r.

JUSTYNA WYCIŚLIK W BRĄZIE!
Miniony weekend był bardzo pracowity dla młodych łuczniczek i łuczników UKS „GROT”, którzy na stadionie „Boruty” w Zgierzu poddali sprawdzianowi swoje aktualne umiejętności strzeleckie, startując w Mistrzostwach Polski Młodzików. Udział w zawodach wzięło blisko 300 młodych łuczniczek i łuczników z klubów łuczniczych z całego kraju, a wśród nich mogliśmy obserwować piątkę naszych zawodników (4 młodzików „młodszych” + 1 młodziczka „starsza”).

Po dwóch dniach strzeleckiej rywalizacji, najwięcej radości przysporzyła nam Justyna Wyciślik, zajmując 3 miejsce i zdobywając tytuł II Wicemistrzyni Polski Młodzików na rok 2015!
Swój największy sukces w dotychczasowej karierze łuczniczej osiągnęła dzięki zdobyciu łącznie 1259 pkt., na które złożyły się: 303 pkt. (odl. 50m.) + 319 pkt. (odl. 30m.) + 316 pkt.* (odl. 50m.) + 321 pkt.* (odl. 30m.). W pokonanym polu zostawiła 45 rywalek.  

Niestety, czwórce naszych młodzików „młodszych”, pomimo dzielnej postawy nie udało się powtórzyć sukcesu swojej odrobinę starszej koleżanki. Zarówno w klasyfikacji indywidualnej (wystartowało 97 zawodników), jak i drużynowej (16 zespołów) do medali i tytułów mistrzowskich tym razem trochę zabrakło.
Indywidualnie najlepszym z naszych był Arkadiusz Mróz, który w końcowej klasyfikacji indywidualnej uplasował się na 18 miejscu, dzięki strzeleniu: 296 pkt. (odl. 40m.) + 327 pkt. (odl. 20m.) + 309 pkt. (odl. 40m.) + 331 pkt. (odl. 20m.), czyli ogółem 1263 pkt.
Tylko minimalnie gorszy rezultat, skutkujący 20 pozycją w klasyfikacji ogólnej, osiągnął najmłodszy z naszych zawodników, Wiktor Szreder, który po dwóch dniach rywalizacji mógł poszczycić się zdobyciem 1257 pkt., na które złożyły się: 299 pkt. (odl. 40m.) + 322 pkt. (odl. 20m.) + 302 pkt. (odl. 40m.) + 334 pkt. (odl. 20m.).
Trochę gorszy występ na swym koncie zanotował tym razem najbardziej rutynowany z naszych reprezentantów – Marcel Pilarek, który musiał zadowolić się ostatecznie 29 końcową lokatą, po zdobyciu łącznie 1228 pkt. [288 pkt. (odl. 40m.) + 326 pkt. (odl. 20m.) + 281 pkt. (odl. 40m.) + 333 pkt. (odl. 20m.)].
Ostatni z „Grotowców” w tej kategorii wiekowej, Sebastian Ziętek zajął ostatecznie 57 pozycję, strzelając w sumie 1123 pkt., w skład których weszły: 281 pkt. (odl. 40m.) + 305 pkt. (odl. 20m.) + 251 pkt. (odl. 40m.) + 286 pkt. (odl. 20m.).
Suma punktów, jaką indywidualnie zdobyli nasi młodzicy „młodsi”, dała im, jako drużynie niezłe 6 miejsce w ostatecznej klasyfikacji zespołowej.
(*) – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)