Mistrzostwa Polski Młodzików – Głuchołazy 2019

Na starcie tegorocznych MP Młodzików w Łucznictwie stanęło 235 zawodników i zawodniczek z całego kraju. Nasza reprezentacja liczyła 9-cioro zawodników. Wszyscy nasi podopieczni stanęli na podium tych zawodów, a większość nawet kilkukrotnie, zdobywając łącznie 11 tytułów mistrzowskich w kategoriach indywidualnych, mikstów i zespołów.

Szczegółowe wyniki:

Medale złote:
Jakub Sroka – Mistrz Polski Młodzików (młodzik)
Adrian Szłapak – Mistrz Polski Młodzików (młodzik starszy)
Dominika Brzezina, Karolina Grudzień, Natalia Lepa – Drużynowe Mistrzynie Polski Młodziczek
Jakub Sroka, Paweł Korzonek, Maciej Sitek, Mateusz Synowiec – Drużynowi Mistrzowie Polski Młodzików
Natalia Lepa, Jakub Sroka – Mikstowi Mistrzowie Polski (młodzik)
Dominika Ratyńska, Adrian Szłapak – Mikstowi Mistrzowie Polski Młodzików (młodzik starszy)

Medale srebrne:
Dominika Brzezina – Wicemistrzyni Polski Młodziczek
Karolina Grudzień, Paweł Korzonek – Misktowi Wicemistrzowie Polski Młodzików

Medale brązowe:
Dominika Ratyńska – II-ga Wicemistrzyni Polski Młodziczek (młodzik starszy)
Karolina Grudzień – II-ga Wicemistrzyni Polski Młodziczek (młodzik)
Dominika Brzezina, Maciej Sitek – II-dzy Mikstowi Wicemistrzowie Polski Młodzików

Oprócz tego nasi zawodnicy zdobyli również tzw. małe medale za odległości długie i krótkie

Odległości długie:
Jakub Sroka – złoty
Dominika Brzezina – srebrny
Dominika Ratyńska – złoty
Adrian Szłapak – srebrny

Odległości krótkie:
Jakub Sroka – złoty
Karolina Grudzień – srebrny
Dominika Brzezina – brązowy
Adrian Szłapak – srebrny
Dominika Ratyńska – brązowy

Na szczególną uwagę zasługuje również wynik Jakuba Sroki, który drugiego dnia strzelił 703pkt! Wynik ten jest wg. naszej wiedzy rekordem Polski w tej kategorii.
Wynik tegorocznych Mistrzostw Polski przebił wynik ubiegłoroczny, kiedy to zdobyliśmy 8 tytułów, a w tym roku było ich aż 11! Ogromne gratulacje dla naszych zawodników za świetny start i deszcz medali, który jest efektem wieloletniej ciężkiej pracy treningowej!

Trenerzy UKS Grot
Dariusz Wyciślik
Rafał Lepa
Igor Chudy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)