Mistrzostwa Polski Młodzików – Głuchołazy, 13-14.09.2014 r.

BARTEK RYMARZ BLISKO PODIUM NA MISTRZOSTWACH POLSKI!
Pracowicie spędzili weekend najmłodsi reprezentanci UKS „GROT”, startujący w Mistrzostwach Polski Młodzików, które rozegrano na torach łuczniczych „Chrobrego” w Głuchołazach. Na dwudniowy start w zawodach zdecydowało się ponad 250 łuczniczek i łuczników rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych. Pięcioosobowa reprezentacja naszego klubu, w skład której weszli: Justyna Wyciślik, Marcel Pilarek (oboje w kat. „Młodzik”) oraz Patrycja Boniek, Karolina Skawińska i Bartłomiej Rymarz (w kat. „Młodzik starszy”) z różnym skutkiem podołała trudom rywalizacji osiągając następujące wyniki:
> Bartłomiej Rymarz: 319 pkt. (50m.) + 320 pkt. (30m.) + 317 pkt. (50m.) + 330 pkt. (30m.), dające w sumie w ciągu dwóch dni 1286 pkt., dzięki którym w ostatecznej klasyfikacji zawodów uplasował się na świetnej, 4 pozycji. Warto zwrócić uwagę na to, iż Bartek praktycznie każdorazowo poprawiał swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach (na uwagę zasługuje zwłaszcza jego rezultat na odległości 30m.), co świadczy o tym, iż ze swoją formą „wstrzelił” się idealnie na najważniejsze dla niego zawody w tym roku. Niestety dla Bartka, jak również dla nas, czołowa trójka Mistrzostw wyśrubowała swoje rezultaty punktowe na poziom, który na czas przeprowadzania zawodów był dla naszego zawodnika poza zasięgiem.
> Patrycja Boniek: 303 pkt. (50m.) + 307 pkt. (30m.) + 295 pkt. (50m.) + 308 pkt. (30m.), co w sumie przełożyło się na 1213 pkt. oraz wysoką, 11 lokatę w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski. Patrycja podczas dwudniowej rywalizacji również systematycznie poprawiała swoje najlepsze osiągnięcia punktowe, a wystrzelone przez nią wyniki ponad 300 pkt. na poszczególnych odległościach muszą zasługiwać na szacunek zwłaszcza, że zostały osiągnięte przez bardzo niedoświadczoną zawodniczkę, trenującą łucznictwo niespełna rok.
> Justyna Wyciślik: 314 pkt. (40m.) + 320 pkt. (20m.) + 320 pkt. (40m.) + 321 pkt. (20m.), czyli łącznie 1275 pkt. i miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki ostatecznej klasyfikacji zawodów. W przypadku Justyny możemy śmiało pisać o dużym niedosycie, ponieważ gdyby na dwudziesto metrowej odległości strzelała wyniki punktowe oscylujące wokół swojego rekordu życiowego, miejsce w czołowej trójce Mistrzostw Polski byłoby absolutnie w jej zasięgu.
Pozostałej dwójce reprezentantów UKS „GROT”, Karolinie Skawińskiej oraz Marcelowi Pilarkowi nie udało się tym razem nawiązać większej walki ze swoimi konkurentami i w końcowej klasyfikacji zawodów zajęli dalsze lokaty.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)