Mistrzostwa Polski Młodzików – Głuchołazy, 13-14.09.2014 r.

BARTEK RYMARZ BLISKO PODIUM NA MISTRZOSTWACH POLSKI!
Pracowicie spędzili weekend najmłodsi reprezentanci UKS „GROT”, startujący w Mistrzostwach Polski Młodzików, które rozegrano na torach łuczniczych „Chrobrego” w Głuchołazach. Na dwudniowy start w zawodach zdecydowało się ponad 250 łuczniczek i łuczników rywalizujących w dwóch kategoriach wiekowych. Pięcioosobowa reprezentacja naszego klubu, w skład której weszli: Justyna Wyciślik, Marcel Pilarek (oboje w kat. „Młodzik”) oraz Patrycja Boniek, Karolina Skawińska i Bartłomiej Rymarz (w kat. „Młodzik starszy”) z różnym skutkiem podołała trudom rywalizacji osiągając następujące wyniki:
> Bartłomiej Rymarz: 319 pkt. (50m.) + 320 pkt. (30m.) + 317 pkt. (50m.) + 330 pkt. (30m.), dające w sumie w ciągu dwóch dni 1286 pkt., dzięki którym w ostatecznej klasyfikacji zawodów uplasował się na świetnej, 4 pozycji. Warto zwrócić uwagę na to, iż Bartek praktycznie każdorazowo poprawiał swoje rekordy życiowe na poszczególnych dystansach (na uwagę zasługuje zwłaszcza jego rezultat na odległości 30m.), co świadczy o tym, iż ze swoją formą „wstrzelił” się idealnie na najważniejsze dla niego zawody w tym roku. Niestety dla Bartka, jak również dla nas, czołowa trójka Mistrzostw wyśrubowała swoje rezultaty punktowe na poziom, który na czas przeprowadzania zawodów był dla naszego zawodnika poza zasięgiem.
> Patrycja Boniek: 303 pkt. (50m.) + 307 pkt. (30m.) + 295 pkt. (50m.) + 308 pkt. (30m.), co w sumie przełożyło się na 1213 pkt. oraz wysoką, 11 lokatę w ostatecznej klasyfikacji Mistrzostw Polski. Patrycja podczas dwudniowej rywalizacji również systematycznie poprawiała swoje najlepsze osiągnięcia punktowe, a wystrzelone przez nią wyniki ponad 300 pkt. na poszczególnych odległościach muszą zasługiwać na szacunek zwłaszcza, że zostały osiągnięte przez bardzo niedoświadczoną zawodniczkę, trenującą łucznictwo niespełna rok.
> Justyna Wyciślik: 314 pkt. (40m.) + 320 pkt. (20m.) + 320 pkt. (40m.) + 321 pkt. (20m.), czyli łącznie 1275 pkt. i miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki ostatecznej klasyfikacji zawodów. W przypadku Justyny możemy śmiało pisać o dużym niedosycie, ponieważ gdyby na dwudziesto metrowej odległości strzelała wyniki punktowe oscylujące wokół swojego rekordu życiowego, miejsce w czołowej trójce Mistrzostw Polski byłoby absolutnie w jej zasięgu.
Pozostałej dwójce reprezentantów UKS „GROT”, Karolinie Skawińskiej oraz Marcelowi Pilarkowi nie udało się tym razem nawiązać większej walki ze swoimi konkurentami i w końcowej klasyfikacji zawodów zajęli dalsze lokaty.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Turniej Mikołajkowy – Legnica 4/12/2022r

Dzisiaj w Legnicy rywalizowaliśmy w kategorii open, po kwalifikacjach odbyły się pojedynki od 1/8

4 grudnia 2022 Czytaj więcej

Turniej Mikołajkowy – Legnica 3/12/2022r

Start w Turnieju Mikołajkowym w Legnicy to już taka nasza grudniowa tradycja.

3 grudnia 2022 Czytaj więcej

Nasi zawodnicy w Kadrze Narodowej

Polski Związek Łuczniczy ogłosił skład Kadry Narodowej na I półrocze 2023r. W składzie znalazło się 7-mioro naszych zawodników!

2 grudnia 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)