Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców – Żywiec, 07-09.08.2015 r.

BEZ SUKCESÓW W ŻYWCU
Sierpień jest miesiącem obfitującym w zawody łucznicze rangi Mistrzostw Polski. Dokładnie tydzień po dobrym starcie naszych juniorów młodszych (XXI Finał OOM), swoje Mistrzostwa Polski rozegrali juniorzy i młodzieżowcy. Areną ich zmagań o tytuły mistrzowskie były tory łucznicze w Żywcu, a skromnej, okrojonej do dwóch osób reprezentacji UKS „GROT” Ruda Śląska (junior Seweryn Gandor i młodzieżowiec Tomasz Nazim) nie udało się tym razem zwojować niczego wielkiego.
Strzelania kwalifikacyjne dla juniorów rozpoczęły się w piątek, a Seweryn po ich zakończeniu plasował się na 50 miejscu, po wystrzeleniu ogółem 1035 pkt., w skład których weszły kolejno: 218 pkt.* (odległość 90m.) + 238 pkt. (odległość 70m.) + 266 pkt. (odległość 50m.) + 313 pkt. (odległość 30m.). Młodzieżowcy na swój start musieli poczekać do soboty, a ich kwalifikacyjna rywalizacja dla odmiany, toczyła się  podczas dwóch rund na odległości 70 m. W rezultacie kwalifikacji, Tomek zajmował 43 pozycję, po uzyskaniu łącznie 439 pkt. (178 pkt. + 261 pkt.*).
Rundki finałowe nie przyniosły naszym zawodnikom znaczącej poprawy lokat.
W ostatecznej klasyfikacji LXIV Mistrzostw Polski Juniorów, Seweryn Gandor dzięki wygraniu jednej „rundki” zajął 44 pozycję.
Natomiast Tomasz Nazim ukończył XXX Mistrzostwa Polski Młodzieżowców na miejscu 42.
(*) – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)