Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików – Żywiec 15.10.2020r.

Nietypowo, bo prawie w środku tygodnia rozegraliśmy jedne z ostatnich w tym roku zawodów na torach otwartych. Nasz klub reprezentowało siedmioro zawodników z kategorii – młodzik. Wyniki pozostawiają pewien niedosyt, ale pandemia i związane z nią obostrzenia, oraz niemal zerowa w stosunku do lat poprzednich pomoc finansowa naszego miasta, nie sprzyjają realizacji tegorocznych założeń treningowych. Mimo to, jakieś medale udało się z Żywca przywieźć 😉. Największy sukces odniósł Szymon Czarnik zajmując 2-gie miejsce w klasyfikacji indywidualnej! Stanisław Sypion był na miejscu 6-tym. Wśród dziewcząt najwyższą 9-tą lokatę zajęła Karolina Grudzień, ale biorąc pod uwagę, że to tegoroczna Wicemistrzyni Polski w mikście i ubiegłoroczna brązowa medalistka MP indywidualnie, można powiedzieć, że ten wynik niestety rozczarowuje. Brązowe medale w konkurencji drużynowej zdobyli chłopcy w składzie: Szymon Czarnik, Stanisław Sypion, Jakub Mrozek. Dziewczęta w składzie: Karolina Grudzień, Aleksandra Antoniak, Kinga Ratyńska zajęły drużynowo miejsce 4-te.
Czwarty był również mikst: Szymon Czarnik/Karolina Grudzień, a tuż za nimi na piątym miejscu mikst: Aleksandra Antoniak/Stanisław Sypion.
W klasyfikacji klubowej zajęliśmy drugie miejsce ulegając tylko Łucznikowi Żywiec, a w pokonanym polu zostawiliśmy następujące kluby: Obuwnik Prudnik, Czarna Strzała Bytom, Chrobry Głuchołazy i Tempo Stolarzowice. W Systemie Sportu Młodzieżowego zdobyliśmy 12 pkt, co razem z 19 punktami juniorów młodszych z Olimpiady Młodzieży stanowi nasz tegoroczny dorobek w tej klasyfikacji, prowadzonej przez Instytut Sportu w Warszawie.
Wchodzimy w bardzo trudny okres naszej działalności, ponieważ Ruda Śląska została objęta obostrzeniami czerwonej strefy, a co za tym idzie nie mamy gdzie strzelać w zbliżającym się okresie zimowym, ponieważ nasza zimowa baza treningowa znajduje się na terenie jednej ze szkół średnich, które od przyszłego poniedziałku, we wszystkich czerwonych strefach Polski zamknięte zostaną do odwołania… Coraz trudniej jest uprawiać sport wyczynowy w tych okolicznościach…
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)