Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików – Żywiec, 30.09.2014 r.

MŁODZI RUDZIANIE W GŁÓWNYCH ROLACH NA MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW
Nasi najmłodsi reprezentanci doczekali się weryfikacji swoich umiejętności łuczniczych we wtorek 30-go września podczas startu w Międzywojewódzkich Makroregionalnych Mistrzostwach Młodzików w Łucznictwie. Tradycyjnie już zawody odbyły się na torach łuczniczych w Żywcu. W gronie blisko 200 młodych zawodniczek i zawodników z woj. Śląskiego i Opolskiego startujących w dwóch kategoriach wiekowych, czołowe role przypadły naszym zawodnikom. I tak w kategorii „Młodzik Starszy”, Bartkowi Rymarzowi zabrakło tylko dwóch punktów do sięgnięcia po pierwsze miejsce. Dzięki zdobyciu 324 pkt. na odległości 50m. oraz 320 pkt. na odległości 30m. musiał zadowolić się lokatą na drugim stopniu podium. Z kolei tylko trzech punktów (303 pkt. na odległości 50m. + 311 pkt. na odległości 30m.) zabrakło do końcowego zwycięstwa Patrycji Boniek startującej w kategorii „Młodziczka Starsza”. Dzięki ilości zdobytych punktów Patrycja musiała również polubić drugi stopień podium. Startująca w tej samej kategorii Karolina Skawińska nie odbiegła zbyt wiele poziomem strzeleckim od swojej koleżanki i dzięki wystrzelaniu nowych rekordów życiowych została ostatecznie sklasyfikowana na dobrej 5 pozycji.
Justyna Wyciślik startująca w kategorii „Młodziczka” nie chciała najwyraźniej robić przykrości swoim starszym koleżankom oraz starszemu koledze i dzięki zdobyciu 304 pkt. na odległości 40m. oraz 327 pkt. na odległości 20m. zadowoliła się również drugą pozycją w końcowej klasyfikacji Mistrzostw.
Nasi dwaj pozostali reprezentanci startujący w kategorii „Młodzik”, Sebastian Ziętek i Marcel Pilarek, stoczyli bardzo wyrównany bój ze sobą, a także ze swoimi pozostałymi konkurentami. W jego wyniku i dzięki ilości wystrzelanych punktów mogą mieć również powody do satysfakcji, ponieważ ostatecznie zostali sklasyfikowani na 5 miejscu (Sebastian Ziętek) oraz 7 miejscu (Marcel Pilarek).
GRATULUJEMY!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)