Międzynarodowy Jesienny Turniej Łuczniczy o „Puchar Lajkonika” – Kraków, 19.09.2015 r.

JULIA MRÓZ Z KRAKOWSKIM LAJKONIKIEM
Miniony weekend był bardzo pracowity dla łuczniczek i łuczników UKS „GROT”, którzy w trzech miejscach poddali sprawdzianowi swoje aktualne umiejętności strzeleckie. Nasi najmłodsi przedstawiciele wystartowali w kolejnej edycji Międzynarodowego Jesiennego Turnieju Łuczniczego o „Puchar Lajkonika”. W szranki zawodów, które przeprowadzono na stadionie „Płaszowianki” w Krakowie, stanęło blisko 200 młodych zawodników w kilku kategoriach wiekowych. Na tle rówieśników nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i zakończyli turniej, osiągając następujące lokaty:
> Julia Mróz (kat. „Dzieci starsze / dziewczynki”) – dzięki uzyskaniu łącznie 665 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m., ukończyła zawody na pozycji 2. Nasza młodziutka zawodniczka jeszcze lepiej spisała się podczas strzelania do sylwetki Lajkonika, w którym tradycyjnie biorą udział czołowe trójki zawodników z klasyfikacji poszczególnych kategorii wiekowych. Julia wzięła rewanż na swojej rywalce, której nieznacznie uległa w trakcie głównego turnieju i wygrała strzelania dodatkowe, dzięki czemu mogła cieszyć się ze zdobycia nagrody dodatkowej w postaci figurki krakowskiego Lajkonika.
> Natalia Lepa (kat. „Dzieci młodsze / dziewczynki”) – dzięki uzyskaniu 328 pkt. na odległościach 10m. oraz 5m., zajęła miejsce 4. Należy w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż miejsce na trzecim stopniu podium, Natalia przegrała tylko mniejszą ilością uzyskanych „dziesiątek”.
> Arkadiusz Mróz (kat. „Młodzik”) – strzelając ogółem 645 pkt. (315 pkt. na odległości 40m. + 330 pkt. na odległości 20m.), uplasował się ostatecznie w klasyfikacji swojej kategorii wiekowej na pozycji 4.
> Wiktor Szreder (kat. „Młodzik”) – uzyskując łącznie 634 pkt. (305 pkt. na odległości 40m. + 329 pkt. na odległości 20m.), zakończył zawody o jedno oczko niżej, tj. na miejscu 5.
> Sebastian Ziętek (kat. „Młodzik”) – dzięki strzeleniu ogółem 571 pkt. (280 pkt. na odległości 40m. + 291 pkt. na odległości 20m.), zajął w tej samej kategorii wiekowej miejsce 16.
> Dawid Studołka (kat. „Młodzik”) – dla którego był to debiut na zawodach łuczniczych, zakończył zawody na pozycji 30, dzięki strzeleniu ogółem 317 pkt. (117 pkt. na odległości 40m. + 200 pkt. na odległości 20m.).
> Szymon Wójcik (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – strzelając łącznie 593 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m., uplasował się ostatecznie na pozycji 10.
> Radosław Majer (kat. „Dzieci starsze / chłopcy”) – zakończył swój debiut na zawodach łuczniczych, plasując się na pozycji 28, dzięki zdobyciu ogółem 283 pkt. na odległościach 25m.+20m.+15m.+10m.
> Piotrek Stawicki (kat. „Dzieci młodsze / chłopcy”) – dzięki uzyskaniu 288 pkt. na odległościach 10m. oraz 5m., został ostatecznie sklasyfikowany w swojej kategorii wiekowej na miejscu 22.

Analizując ilość zdobytych punktów oraz zajęte miejsca, należy zwrócić uwagę na fakt, iż poza trójką mniej lub więcej doświadczonych młodzików (Arek, Wiktor i Sebastian), udział w turnieju dla wszystkich naszych pozostałych reprezentantów był mniejszym, większym lub całkowitym debiutem.
GRATULUJEMY WSZYSTKIM!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)