Międzynarodowy Halowy Turniej Łuczniczy – Kielce, 12-14.12.2014 r.

UDANY WYSTĘP MATEUSZA PORĘBSKIEGO NA MIĘDZYNARODOWYM HALOWYM TURNIEJU ŁUCZNICZYM W KIELCACH
Hala sportowa KS „Stella” w Kielcach gościła w miniony weekend zawodników startujących w kolejnej edycji Międzynarodowych Mikołajkowych Zawodów Łuczniczych. W międzynarodowym gronie blisko 100 łuczniczek i łuczników (w którym prym wiodły silne reprezentacje Ukrainy i Białorusi) z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mateusz Porębski. Junior młodszy UKS „Grot” Ruda Śląska, startujący w zawodach jako reprezentant Polski, po piątkowych kwalifikacjach, w których wystrzelał łącznie 550 pkt. (275 pkt. + 275 pkt.) do pojedynków rundy finałowej został rozstawiony z bardzo dobrej 3 pozycji. Dzięki świetnej i równej dyspozycji strzeleckiej podczas kolejno po sobie rozgrywanych rundek awansował do finału imprezy, w którym minimalnie uległ młodemu reprezentantowi Ukrainy, a w końcowej klasyfikacji indywidualnej zajął ostatecznie drugie miejsce.
Mateusz potwierdził dobrą formę podczas sobotniej rywalizacji mikstów, w których wspólnie ze swoją partnerką Anną Tobolewską („Zryw” Dobrcz), jako Reprezentacja Polski I zameldowali się także na drugim stopniu podium, ulegając po bardzo wyrównanym pojedynku (baraż) reprezentacyjnej parze ukraińskiej.
Drugiemu reprezentantowi UKS „Grot”, Szymonowi Porębskiemu nie udało się awansować do rundek finałowych, a swój start w zawodach zakończył na piątkowych kwalifikacjach, w których ostatecznie zajął 19 pozycję.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)