Międzynarodowy Halowy Turniej Łuczniczy – Kielce, 12-14.12.2014 r.

UDANY WYSTĘP MATEUSZA PORĘBSKIEGO NA MIĘDZYNARODOWYM HALOWYM TURNIEJU ŁUCZNICZYM W KIELCACH
Hala sportowa KS „Stella” w Kielcach gościła w miniony weekend zawodników startujących w kolejnej edycji Międzynarodowych Mikołajkowych Zawodów Łuczniczych. W międzynarodowym gronie blisko 100 łuczniczek i łuczników (w którym prym wiodły silne reprezentacje Ukrainy i Białorusi) z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mateusz Porębski. Junior młodszy UKS „Grot” Ruda Śląska, startujący w zawodach jako reprezentant Polski, po piątkowych kwalifikacjach, w których wystrzelał łącznie 550 pkt. (275 pkt. + 275 pkt.) do pojedynków rundy finałowej został rozstawiony z bardzo dobrej 3 pozycji. Dzięki świetnej i równej dyspozycji strzeleckiej podczas kolejno po sobie rozgrywanych rundek awansował do finału imprezy, w którym minimalnie uległ młodemu reprezentantowi Ukrainy, a w końcowej klasyfikacji indywidualnej zajął ostatecznie drugie miejsce.
Mateusz potwierdził dobrą formę podczas sobotniej rywalizacji mikstów, w których wspólnie ze swoją partnerką Anną Tobolewską („Zryw” Dobrcz), jako Reprezentacja Polski I zameldowali się także na drugim stopniu podium, ulegając po bardzo wyrównanym pojedynku (baraż) reprezentacyjnej parze ukraińskiej.
Drugiemu reprezentantowi UKS „Grot”, Szymonowi Porębskiemu nie udało się awansować do rundek finałowych, a swój start w zawodach zakończył na piątkowych kwalifikacjach, w których ostatecznie zajął 19 pozycję.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)