Międzynarodowy Halowy Turniej Łuczniczy – Kielce, 12-14.12.2014 r.

UDANY WYSTĘP MATEUSZA PORĘBSKIEGO NA MIĘDZYNARODOWYM HALOWYM TURNIEJU ŁUCZNICZYM W KIELCACH
Hala sportowa KS „Stella” w Kielcach gościła w miniony weekend zawodników startujących w kolejnej edycji Międzynarodowych Mikołajkowych Zawodów Łuczniczych. W międzynarodowym gronie blisko 100 łuczniczek i łuczników (w którym prym wiodły silne reprezentacje Ukrainy i Białorusi) z bardzo dobrej strony zaprezentował się Mateusz Porębski. Junior młodszy UKS „Grot” Ruda Śląska, startujący w zawodach jako reprezentant Polski, po piątkowych kwalifikacjach, w których wystrzelał łącznie 550 pkt. (275 pkt. + 275 pkt.) do pojedynków rundy finałowej został rozstawiony z bardzo dobrej 3 pozycji. Dzięki świetnej i równej dyspozycji strzeleckiej podczas kolejno po sobie rozgrywanych rundek awansował do finału imprezy, w którym minimalnie uległ młodemu reprezentantowi Ukrainy, a w końcowej klasyfikacji indywidualnej zajął ostatecznie drugie miejsce.
Mateusz potwierdził dobrą formę podczas sobotniej rywalizacji mikstów, w których wspólnie ze swoją partnerką Anną Tobolewską („Zryw” Dobrcz), jako Reprezentacja Polski I zameldowali się także na drugim stopniu podium, ulegając po bardzo wyrównanym pojedynku (baraż) reprezentacyjnej parze ukraińskiej.
Drugiemu reprezentantowi UKS „Grot”, Szymonowi Porębskiemu nie udało się awansować do rundek finałowych, a swój start w zawodach zakończył na piątkowych kwalifikacjach, w których ostatecznie zajął 19 pozycję.

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Turniej Mikołajkowy – Legnica 4/12/2022r

Dzisiaj w Legnicy rywalizowaliśmy w kategorii open, po kwalifikacjach odbyły się pojedynki od 1/8

4 grudnia 2022 Czytaj więcej

Turniej Mikołajkowy – Legnica 3/12/2022r

Start w Turnieju Mikołajkowym w Legnicy to już taka nasza grudniowa tradycja.

3 grudnia 2022 Czytaj więcej

Nasi zawodnicy w Kadrze Narodowej

Polski Związek Łuczniczy ogłosił skład Kadry Narodowej na I półrocze 2023r. W składzie znalazło się 7-mioro naszych zawodników!

2 grudnia 2022 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)