Międzynarodowe Zawody Łucznicze o „Puchar Beskidów” – Żywiec, 03-04.10.2015 r.

GROTOWCY POKAZALI SIĘ  W ŻYWCU
Pierwszy weekend października obfitował w łucznicze zawody sportowe, w których udział wzięli oraz główne role odegrali reprezentanci UKS „GROT” Ruda Śląska.
Na torach łuczniczych w Żywcu rywalizowano w kolejnej edycji Międzynarodowego Turnieju Łuczniczego o „Puchar Beskidów”. W sobotniej, dopołudniowej części zawodów, z bardzo dobrej strony pokazali się nasi najmłodsi zawodnicy, którzy w komplecie zajmowali czołowe lokaty w swoich kategoriach wiekowych. Kolejny świetny występ na swoim koncie zaliczyła Justyna Wyciślik, która strzelając w sumie 633 pkt. (318 pkt. na odl. 50m. + 315 pkt. na odl. 30m.) wygrała kategorię „młodziczka starsza”.
Dzięki zdobyciu ogółem 664 pkt.* (326 pkt.* na odl. 40m. + 338 pkt.* na odl. 20m.), drugą końcową pozycją w zawodach może poszczycić się Arek Mróz w kategorii „młodzik”. Od Arka nie chciała być gorsza jego siostra Julia startująca w kategorii „Dzieci starsze-dziewczynki”, a także Szymon Wójcik reprezentujący nas w kategorii „Dzieci starsze-chłopcy”. Oboje po raz kolejny poprawili swoje „życiówki”, dzięki czemu również zakończyli zawody na drugim stopniu podium. Bardzo dobrą 4 końcową lokatę wywalczył Wiktor Szreder, co jednak na pewno go nie usatysfakcjonowało, ponieważ wynik, który osiągnął na odległości 40 m. (333 pkt.*) zapowiadał końcowy bój nawet o zwycięstwo w całych zawodach.
Po zakończeniu rywalizacji i udekorowaniu nagrodami najmłodszych uczestników zawodów, start w kwalifikacjach do turnieju głównego rozpoczęli starsi zawodnicy, a w ich gronie także nasi reprezentanci.
W kategorii „juniorka młodsza” po raz kolejny z bardzo dobrej strony zaprezentowała się Patrycja Boniek, wygrywając kwalifikacje i śrubując swój rekord życiowy do wartości 1261 pkt.* [308 pkt. (odl. 60m.) + 310 pkt. (odl. 50m.) + 312 pkt.* (odl. 40m.) + 331 pkt.* (odl. 30m.)]. Po drugie miejsce w tej samej kategorii sięgnęła Justyna Wyciślik, wzmocniona dopołudniowym zwycięstwem odniesionym jeszcze jako młodziczka starsza. Justyna wystrzelała łącznie 1184 pkt. [282 pkt. (odl. 60m.) + 292 pkt. (odl. 50m.) + 281 pkt. (odl. 40m.) + 329 pkt.* (odl. 30m.)]. Nasza trzecia reprezentantka startująca w tej kategorii wiekowej, Karolina Skawińska strzelała bez szczególnego napięcia, czyli tak, jak już zdążyła nas do tego przyzwyczaić i po zdobyciu łącznie 1067 pkt. [229 pkt. (odl. 60m.) + 273 pkt. (odl. 50m.) + 261 pkt. (odl. 40m.) + 304 pkt.* (odl. 30m.)], po kwalifikacjach zajmowała miejsce 8.
Trochę gorzej poszło naszym kadetom. Lepszą lokatę w kwalifikacjach (15) osiągnął Kamil Woźnica, strzelając ogółem 1027 pkt. [243 pkt. (odl. 70m.) + 262 pkt. (odl. 60m.) + 234 pkt. (odl. 50m.) + 288 pkt. (odl. 30m.). Patryk Szreder wystrzelał na poszczególnych odległościach kolejno: 182 pkt.* (odl. 70m.) + 179 pkt. (odl. 60m.) + 225 pkt.* (odległość 50m.) + 289 pkt.* (odległość 30m.), co w sumie dało mu 875 pkt.*, i skutkowało 19 pozycją w kwalifikacjach.
Nasz najstarszy zawodnik w tym turnieju, Mateusz Porębski startujący w kategorii OPEN (senior + junior), kwalifikacje zakończył na pozycji 5 po strzeleniu łącznie 1148 pkt., w skład których weszły: 251 pkt. (odl. 90m.) + 286 pkt. (odl. 70m.) + 282 pkt. (odl. 50m.) + 329 pkt. (odl. 30m.).
Niedzielne rywalizacja podczas pojedynków indywidualnych (rundek) i osiągnięte rezultaty potwierdziły jedynie aktualną dyspozycję strzelecką naszych zawodników i nie zmieniły wiele w końcowych klasyfikacjach poszczególnych kategorii. W kategorii juniorek młodszych zwycięstwo odniosła Patrycja Boniek, która wygrała wszystkie pojedynki, w tym także w finale ze swoją młodszą koleżanką klubową Justyną Wyciślik, która tym samym  musiała zadowolić się drugą końcową lokatą. Karolina Skawińska strzelała tak, jak w sobotę, czyli bez błysku i uplasowała się ostatecznie na początku drugiej dziesiątki klasyfikacji turniejowej. Podobnymi lokatami końcowymi, swój start zakończyli nasi kadeci, plasując się ostatecznie w okolicach miejsca 10 (Kamil) i 20 (Patryk). Naszemu „weteranowi” wielu torów łuczniczych, Mateuszowi Porębskiemu wyraźnie spodobało się 5 miejsce, na którym zameldował się po kwalifikacjach, więc tak pocelował, że w ostatecznym rozrachunku na nim pozostał.
(*) – rekord życiowy

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)