Mamy medal OOM!!!

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym i bloczkowym – Zgierz 21-23.08.2020r.
W tegorocznej Olimpiadzie zwiększono limit startujących zawodników do 150-ciu. Do zawodów zakwalifikowała się cała nasza 9-tka kadetów. Pierwszy i drugi dzień to tzw. FITA, czyli strzelanie na czterech odległościach, chłopcy – 70,60,50,30 metrów, dziewczęta – 60,50,40,30 metrów. Na podstawie wyników przeprowadzono klasyfikację w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W dekoracjach, z naszych zawodników, mogliśmy oglądać: Jakuba Srokę za 7 miejsce na odl. 60m, oraz Dominikę Ratyńską za 8 m-ce na odl. 30m. Drugiego dnia rozegrano również pojedynki drużynowe, w których nasi chłopcy pokonali w 1/8 zespół UKS 95 Wrocław 5:3, oraz zespół KSŁ Mewa Kołobrzeg I również 5:3 awansując do strefy medalowej, czyli 1/2 finału! Dziewczęta w 1/8 pokonały łatwo zespół Pomorskie I wynikiem 6:0, by następnie w 1/4 ulec 3:5 zespołowi Podkarpackie I i zakończyły rywalizację na 6 miejscu. Skład drużyny dziewcząt to: Natalia Lepa, Dominika Ratyńska, Marta Zielińska, Dominika Brzezina. Chłopcy, następnego dnia w 1/2 finału ulegli zespołowi Łucznika Żywiec I wynikiem 0:6 i ostatecznie zajęli świetne medalowe miejsce na najniższym stopniu podium! Skład brązowej drużyny to: Maciej Sitek, Jakub Sroka, Adrian Szłapak, Paweł Korzonek. Ostatniego dnia zawodów, w niedzielę, rozegrano również indywidualną rundę eliminacyjną. Najdalej, do czołowej 16-tki awansowała tylko jedna nasza zawodniczka – Natalia Lepa, która dopiero po jednym wolnym przejściu i dwóch wygranych pojedynkach przegrała 2:6 w 1/8 finału z Klaudią Płazą – jak się później okazało – zwyciężczynią tegorocznej Olimpiady. Natalia zajęła ostatecznie miejsce 10-te. W rywalizacji klubowej zajęliśmy wysokie 5 miejsce na 40 startujących klubów, zdobywając 19 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Ta zdobycz znacznie przyczyniła się również do zwycięstwa województwa śląskiego w klasyfikacji wojewódzkiej. Oto ostateczne miejsca indywidualne naszych zawodników wraz z punktami FITA / punktami w Systemie Sportu Młodzieżowego:
Kadetki:
Natalia Lepa 10 m-ce, 1224 pkt / 3,75 pkt
Marta Zielińska 24 m-ce, 1193 pkt / 1,75 pkt
Dominika Ratyńska 27 m-ce, 1213 pkt /1,75 pkt
Dominika Brzezina 50 m-ce, 1106 pkt / 0,75 pkt
Kadeci:
Maciej Sitek 22 m-ce, 1198 pkt / 2,50 pkt
Jakub Sroka 23 m-ce, 1195 pkt / 2,50 pkt
Paweł Korzonek 33 m-ce, 1126 pkt / 2,50 pkt
Adrian Szłapak 34 m-ce, 1182 pkt / 2,50 pkt
Mateusz Synowiec 48 m-ce, 1160 pkt / 1,00 pkt
Biorąc pod uwagę, że większość, bo aż 6 z 9 naszych zawodników to najmłodsi uczestnicy tej imprezy, a cała 9-tka to debiutanci OOM – jesteśmy zadowoleni z tego startu, bo mamy medal, a postawa wszystkich naszych podopiecznych rokuje osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów w latach następnych!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)