Mamy medal OOM!!!

XXVI Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie klasycznym i bloczkowym – Zgierz 21-23.08.2020r.
W tegorocznej Olimpiadzie zwiększono limit startujących zawodników do 150-ciu. Do zawodów zakwalifikowała się cała nasza 9-tka kadetów. Pierwszy i drugi dzień to tzw. FITA, czyli strzelanie na czterech odległościach, chłopcy – 70,60,50,30 metrów, dziewczęta – 60,50,40,30 metrów. Na podstawie wyników przeprowadzono klasyfikację w ramach Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. W dekoracjach, z naszych zawodników, mogliśmy oglądać: Jakuba Srokę za 7 miejsce na odl. 60m, oraz Dominikę Ratyńską za 8 m-ce na odl. 30m. Drugiego dnia rozegrano również pojedynki drużynowe, w których nasi chłopcy pokonali w 1/8 zespół UKS 95 Wrocław 5:3, oraz zespół KSŁ Mewa Kołobrzeg I również 5:3 awansując do strefy medalowej, czyli 1/2 finału! Dziewczęta w 1/8 pokonały łatwo zespół Pomorskie I wynikiem 6:0, by następnie w 1/4 ulec 3:5 zespołowi Podkarpackie I i zakończyły rywalizację na 6 miejscu. Skład drużyny dziewcząt to: Natalia Lepa, Dominika Ratyńska, Marta Zielińska, Dominika Brzezina. Chłopcy, następnego dnia w 1/2 finału ulegli zespołowi Łucznika Żywiec I wynikiem 0:6 i ostatecznie zajęli świetne medalowe miejsce na najniższym stopniu podium! Skład brązowej drużyny to: Maciej Sitek, Jakub Sroka, Adrian Szłapak, Paweł Korzonek. Ostatniego dnia zawodów, w niedzielę, rozegrano również indywidualną rundę eliminacyjną. Najdalej, do czołowej 16-tki awansowała tylko jedna nasza zawodniczka – Natalia Lepa, która dopiero po jednym wolnym przejściu i dwóch wygranych pojedynkach przegrała 2:6 w 1/8 finału z Klaudią Płazą – jak się później okazało – zwyciężczynią tegorocznej Olimpiady. Natalia zajęła ostatecznie miejsce 10-te. W rywalizacji klubowej zajęliśmy wysokie 5 miejsce na 40 startujących klubów, zdobywając 19 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego. Ta zdobycz znacznie przyczyniła się również do zwycięstwa województwa śląskiego w klasyfikacji wojewódzkiej. Oto ostateczne miejsca indywidualne naszych zawodników wraz z punktami FITA / punktami w Systemie Sportu Młodzieżowego:
Kadetki:
Natalia Lepa 10 m-ce, 1224 pkt / 3,75 pkt
Marta Zielińska 24 m-ce, 1193 pkt / 1,75 pkt
Dominika Ratyńska 27 m-ce, 1213 pkt /1,75 pkt
Dominika Brzezina 50 m-ce, 1106 pkt / 0,75 pkt
Kadeci:
Maciej Sitek 22 m-ce, 1198 pkt / 2,50 pkt
Jakub Sroka 23 m-ce, 1195 pkt / 2,50 pkt
Paweł Korzonek 33 m-ce, 1126 pkt / 2,50 pkt
Adrian Szłapak 34 m-ce, 1182 pkt / 2,50 pkt
Mateusz Synowiec 48 m-ce, 1160 pkt / 1,00 pkt
Biorąc pod uwagę, że większość, bo aż 6 z 9 naszych zawodników to najmłodsi uczestnicy tej imprezy, a cała 9-tka to debiutanci OOM – jesteśmy zadowoleni z tego startu, bo mamy medal, a postawa wszystkich naszych podopiecznych rokuje osiągnięcie jeszcze lepszych rezultatów w latach następnych!

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika – Kraków 2020.

Na tegorocznego Lajkonika pojechało 13-tu reprezentantów Grota. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci starszych i młodzików. Bardzo dobrym wynikiem – 674 pkt – zabłysnął Filip Sporek, który zdecydowanie zwyciężył wśród dzieci! Filip wygrał również w strzelaniu specjalnym – co pozwoliło mu zdobyć jedną z czterech figurek tytułowego Lajkonika!

19 września 2020 Czytaj więcej

Mistrzostwa Polski Młodzików – Kielce 2020.

W tegorocznych MP Młodzików w Kielcach wystartowało 180-ciu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Nasz klub reprezentowało 10-cioro zawodników – po równo 5-ciu młodzików i 5 młodziczek. W efekcie dwudniowych zmagań udało się wywalczyć 2 medale!

14 września 2020 Czytaj więcej

Uwaga, wznawiamy zajęcia grupy początkującej/rekreacyjnej!

Od środy 2 września zajęcia grupy początkującej/rekreacyjnej będą odbywać się w środy i piątki o w godzinach 16.00 – 17.15, zapraszamy! Wszystkich chętnych zacząć przygodę z łucznictwem zapraszamy do kontaktu z trenerami https://uksgrot.pl/kontakt/

28 sierpnia 2020 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)