LXXVIII MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW W ŁUCZNICTWIE – BOGUCHWAŁA, 27-28.09.2014 r.

 

BARDZO DOBRY WYSTĘP ADAMA ŚCIBSKIEGO NA MISTRZOSTWACH POLSKI SENIORÓW W ŁUCZNICTWIE!
Z bardzo dobrej strony pokazał się Adam Ścibski, który jako jedyny z zawodników UKS „GROT” wystartował w Mistrzostwach Polski Seniorów w Łucznictwie przeprowadzonych w miniony weekend na torach łuczniczych w Boguchwale. Życiową dyspozycję zademonstrował już podczas sobotnich kwalifikacji, które ostatecznie zakończył na świetnej 3 pozycji, pozostawiając w pokonanym polu wielu bardziej doświadczonych i bardziej utytułowanych zawodników. Osiągnął to dzięki zdobyciu 1261 pkt. (rekord życiowy), na które złożyły się kolejno: 307 pkt. (odległość 90m.) + 311 pkt. (odległość 70m.) + 307 pkt. (odległość 50m.) + 336 pkt. (odległość 30m.). Należy dodać, że rekordowo wysoki rezultat punktowy na 90-ciu metrach zapewnił Adamowi tzw. „mały” brązowy medal za tą odległość.
Nasz jedynak potwierdził wysoką formę w niedzielnych pojedynkach indywidualnych, w trakcie których startował bardzo odważnie, pewnie pokonując kolejnych przeciwników. Dopiero pojedynek w 1/16 finału, w trakcie którego szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą, zakończył się ostatecznie minimalną porażką naszego zawodnika w stosunku 4:6. Dzięki ilości zdobytych punktów Adam Ścibski w ostatecznej klasyfikacji LXXVIII Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie zajął niezłe 18 miejsce.

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)