LXV Mistrzostwa Polski Juniorów w Łucznictwie – Kraków, 05-07.08.2016 r.

 

W KRAKOWIE BEZ SUKCESÓW
Sierpień obfituje w zawody łucznicze rangi Mistrzostw Polski. Tydzień po świetnym występie naszych trzech kadetek i jednego kadeta na XXII Finałach OOM, w Mistrzostwach Polski wystartowały juniorki i juniorzy, wśród których była dwójka naszych, czyli bracia Mateusz i Szymon Porębscy. Piątek i sobota to strzelania kwalifikacyjne przeprowadzone na zasadach pełnej rundy FITA (odl. 90m.+70m.+50m.+30m.), podczas których nasi juniorzy w gronie 69 zawodników osiągnęli:
> Mateusz: 252 pkt. + 295 pkt. + 301 pkt. + 322 pkt. = 1170 pkt., dające po kwalifikacjach miejsce 18,
> Szymon: 234 pkt. + 221 pkt. + 300 pkt. + 312 pkt. = 1067 pkt., dające po kwalifikacjach miejsce 44.
Rundki finałowe, które odbyły się w niedziele nie poprawiły lokat naszych zawodników. Szymon Porębski po łatwym zwycięstwie w swoim pierwszym pojedynku (1/48), uległ w następnej rundce (1/24) i ostatecznie pozostał w klasyfikacji na 44 pozycji. Mateusz Porębski rozpoczął swoje niedzielne strzelanie od pojedynku w 1/24 finału, i na nim też je zakończył, ulegając zawodnikowi z Żywca (!!!). Ostatecznie został sklasyfikowany na 39 miejscu.

(!!!) – no, w morde, ileż można!?

 

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)