Kolejny tryumf Mateusza Porębskiego

Międzynarodowy Memoriał Łuczniczy im. Mieczysława Nowakowskiego rozegrany na torach łuczniczych „Marymontu” w Warszawie zgromadził blisko 120 startujących zawodników, wśród których była również trójka juniorów młodszych UKS „GROT” w składzie: Seweryn Gandor oraz bracia Mateusz i Szymon Porębscy. Z trudami rywalizacji najlepiej poradził sobie Mateusz Porębski, który w sposób bezdyskusyjny pozostawił w pokonanym polu resztę konkurencji i zdecydowanie wygrał całe zawody zagarniając praktycznie cały komplet nagród. Dokonał tego osiągając w rundzie FITA (WA) 1220 pkt., na co złożyły się kolejno: 299 pkt. (na odległości 70m.) + 306 pkt. (na odległości 60m.) + 286 pkt. (na odległości 50m.) + 329 pkt. (na odległości 30m.). Należy dodać, iż zawodnika z drugiego miejsca wyprzedził o ponad 40 pkt.

Nasi dwaj pozostali juniorzy młodsi nie poradzili sobie równie dobrze z trudami zawodów (upał, silne słońce i momentami porywisty wiatr), oraz niewyspaniem (pobudka celem wyjazdu na zawody to godz. 2-ga w nocy), i zajęli tym razem dalsze miejsca w końcowej klasyfikacji turnieju.

  • Szymon Porębski ustrzelił kolejno: 230 pkt. (na odległości 70m.) + 278 pkt. (na odległości 60m.) + 255 pkt. (na odległości 50m.) + 306 pkt. (na odległości 30m.), co w sumie przełożyło się na 1069 pkt. dające mu ostatecznie 12 lokatę w klasyfikacji. Dodajmy w tym miejscu, że przed samym rozpoczęciem strzelań, awarii uległ celownik w jego łuku, w związku z czym przez całe zawody, mierzenie do tarczy odbywało się w jego przypadku na zasadzie: „z poprawką” + „na oko” + „trafię albo nie”.
  • Seweryn Gandor uzbierał w sumie ulubioną przez siebie ilość 965 pkt., w skład czego weszły: 226 pkt. (na odległości 70m.) + 241 pkt. (na odległości 60m.) + 200 pkt. (na odległości 50m.) + 298 pkt. (na odległości 30m.), a udział w zawodach zakończył na 15 pozycji.

Na „Marymoncie” się strzela stąd:

I trzeba mierzyć do tamtąd:

Jak się uda trafić, to się wtedy wygląda tak:

A jak się trafia nie za bardzo, to tak:

Albo tak:

Mimo, że nie zawsze wychodzi, nie należy się poddawać:

Za to trzeba walczyć do końca, a wtedy momentami nie jest aż tak ponuro:

Bo na koniec wyczytują po nazwisku i mówią, żeby sobie tutaj stanąć:

A czasami nawet nie samotnie tylko z jakąś fajną dziewczyną i do tego dają jeszcze po parasolu:

Albo i inną fajną dziewczyną:

A jak się już dziewczyny znudzą, bo w końcu ile można gadać o parasolkach, to sobie można postać z kumplami:

I popatrzeć w lewo:

A jak się już trochę grzecznie postoi, to można dostać fajne zabawki:

Ciężkie jak jasny gwint, ledwo można unieść do góry:

Qrde balans! Tyle już tego tu nazbierałem, ale te dwie też by się przydały. Zrobiłbym z nich patyki do pieczenia kiełbasy na ognisku:

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)