Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika – Kraków

Tegoroczny Lajkonik zaskoczył przede wszystkim brakiem deszczu, co w krakowskich zawodach nie zdarzyło się od 4 lat!
Reprezentacja naszego klubu liczyła 16 zawodników i zawodniczek w kategoriach od dzieci młodszych po młodzików starszych. Wywalczone dziś, trzy złote i trzy brązowe medale to świetny wynik, biorąc pod uwagę bardzo silną konkurencję z ponad 20 klubów z całej Polski.

Wśród dzieci młodszych złotym medalistą został Tymek Kolasiński ze świetnym wynikiem 348/360pkt! Bardzo dobry występ zaliczył również Aleks Chudy, zdobywając brąz w tej samej kategorii!

Na wyróżnienie zasługuje także brązowy medal Daniela Kamińskiego w kat. dzieci starszych. Daniel ustanowił dziś swój nowy rekord życiowy – 661/720 pkt!

Wśród młodziczek, swą dominację potwierdziła aktualna Mistrzyni Polski – Natalia Lepa – strzelając tylko 1 punkt mniej od rekordu życiowego, zapewniając sobie tym samym złoty medal. Doskonałe zawody zaliczyła także Dominika Ratyńska zdobywając brązowy medal w kat. młodziczek.

Wśród młodzików, bezkonkurencyjny był dzisiaj Adrian Szłapak, który pewnie zwyciężył swoją kategorię.
Tradycją Turnieju Lajkonika jest strzelanie specjalne do małej tarczy, w którym mają prawo wziąć udział tylko medaliści poszczególnych kategorii. Nagrodą dla zwycięzcy jest ręcznie wykonana figurka Lajkonika. W tym roku sztuki tej dokonali Natalia Lepa i Adrian Szłapak, ale chyba nie mogło być inaczej, skoro to tegoroczni Mistrzowie Polski Młodzików w konkurencji mikstów 😉🎯

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych zawodników i mamy ogromną satysfakcję, widząc, że nasza praca przynosi takie efekty!
Kadra trenerska UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)