Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika – Kraków 2020.

Na tegorocznego Lajkonika pojechało 13-tu reprezentantów Grota. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci starszych i młodzików. Bardzo dobrym wynikiem – 674 pkt – zabłysnął Filip Sporek, który zdecydowanie zwyciężył wśród dzieci! Filip wygrał również w strzelaniu specjalnym – co pozwoliło mu zdobyć jedną z czterech figurek tytułowego Lajkonika!
Na najniższym stopniu podium stanęła również młodziczka – Karolina Grudzień, która z 9 miejsca po pierwszej odległości w efekcie doskonałego strzelania na 20 metrach – 340pkt, skutecznie zaatakowała podium dzisiejszych zawodów!
Jej partner mikstowy z Mistrzostw Polski – Szymon Czarnik – był co prawda najlepszy wśród młodzików na 20 metrach – 337pkt , ale niestety słabsze strzelanie 40-stki uplasowało Szymona dopiero na 6 m-scu.
Dwa najlepsze wyniki młodzików – Karolina Grudzień, Szymon Czarnik, oraz dwa najlepsze wyniki dzieci starszych – Agnieszka Ficek, Filip Sporek, zapewniły nam zwycięstwo w klasyfikacji klubowej, a wiec udało nam się obronić zeszłoroczny tytuł Mistrzów Lajkonika!!!
Dziękujemy Organizatorom – Płaszowiance Kraków, za sprawnie przeprowadzone zawody, a także Rodzicom zawodników za pomoc w transporcie!
Podziękowania składamy również trójce naszych juniorów, którzy zdobywali dziś pierwsze doświadczenia trenerskie, pomagając w strzelaniu najmłodszym zawodnikom – Natalia Lepa, Jakub Sroka, Adrian Szłapak. Natalia dodatkowo jest autorką części zdjęć z dzisiejszych zawodów.
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)