Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika – Kraków 2019

W międzynarodowej, silnej obsadzie, przy wspaniałej pogodzie przyszło nam dziś rywalizować w tegorocznym Lajkoniku. Do Krakowa zjechały kluby łucznicze z Małopolski, Podkarpacia, Śląska, Mazowsza, ukraińskiej Odessy i czeskiej Ostravy. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, starsze, oraz młodzicy i młodzicy starsi. Medaliści trzech najstarszych kategorii mogli zawalczyć w strzelaniach specjalnych o tytułową statuetkę Lajkonika.
Dzisiejsze zawody były również finałową rundą Ogólnopolskiej Ligi Młodzików PZŁucz. Oto wyniki zawodników Grotu:

Lajkonik:
kat. dzieci młodsze:
Agnieszka Ficek – medal 🥉

kat. dzieci starsze:
Karolina Grudzień – medal 🥉
Daniel Kamiński – medal 🥇

kat. młodzik:
Jakub Sroka – medal 🥈
Paweł Korzonek – medal 🥉

kat. młodzik starszy:
Dominika Ratyńska – medal 🥇
Adrian Szłapak – medal 🥈

Ponadto laureatami strzelań specjalnych zostali Jakub Sroka i Daniel Kamiński.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy pierwsze miejsce!

Ogólnopolska Liga młodzików:

drużyna dziewcząt w składzie:
Natalia Lepa – medal 🥉
Dominika Brzezina – medal 🥉
Dominika Ratyńska – medal 🥉

drużyna chłopców w składzie:
Jakub Sroka – medal 🥈
Paweł Korzonek – medal 🥈
Adrian Szłapak – medal 🥈
Maciej Sitek – medal 🥈

Dziękujemy „Płaszowiance” Kraków za organizację, a Rodzicom naszych zawodników za transport i kibicowanie na dzisiejszych zawodach.
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

XVIII Międzynarodowy Puchar Beskidów – 24-25 czerwca, Żywiec.

W tegorocznym Pucharze Beskidów najlepiej z naszych zawodników zaprezentował się kadet – Sambor Murawski. Sambor w kwalifikacjach strzelił nowy rekord życiowy, a w rundzie eliminacyjnej dotarł do najniższego miejsca na podium pokonując po drodze dwóch reprezentantów kraju na Mistrzostwa Świata! W starszej kategorii – open, swoje pojedynki na 7 miejscu ukończyła Natalia Lepa, która przegrała […]

25 czerwca 2023 Czytaj więcej

IV Puchar Rudy Śląskiej w Łucznictwie pod patronatem Prezydenta Miasta – Michała Pierończyka.

Po dwuletniej przerwie , spowodowanej pandemią, powróciliśmy do organizacji Pucharu Rudy Śląskiej w Łucznictwie. Zawody udane, pogoda sprzyjała wysokim wynikom, stąd wielu zawodników strzeliło „życiówki”. Nasi zawodnicy zdobyli aż 10 medali indywidualnych, oraz zajęli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej! Wyniki szczegółowe na zdjęciach w galerii. Sponsorzy: Urząd Miasta Ruda Śląska – nagrody i trofea Rodzice […]

18 czerwca 2023 Czytaj więcej

II Runda Pucharu Polski Łuków Bloczkowych i Barebow Dąbrowa Tarnowska, 17-18 Jun 2023

Wspaniałe wieści dotarły dziś do nas z Dąbrowy Tarnowskiej. W tytułowej imprezie w konkurencji łuków gołych reprezentowało nas dwóch zawodników Rafał Czapaj i Robert Byjoś. Rafał Czapaj (3 m-ce po kwalifikacjach) odniósł zwycięstwo wygrywając wszystkie pojedynki, natomiast Robert (8 m-ce po kwalifikacjach) ukończył zawody na 9 m-cu! Gratulacje Panowie! Trenerzy UKS Grot

18 czerwca 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)