Jesienny Młodzieżowy Turniej Lajkonika – Kraków 2019

W międzynarodowej, silnej obsadzie, przy wspaniałej pogodzie przyszło nam dziś rywalizować w tegorocznym Lajkoniku. Do Krakowa zjechały kluby łucznicze z Małopolski, Podkarpacia, Śląska, Mazowsza, ukraińskiej Odessy i czeskiej Ostravy. Zawodnicy rywalizowali w czterech kategoriach wiekowych: dzieci młodsze, starsze, oraz młodzicy i młodzicy starsi. Medaliści trzech najstarszych kategorii mogli zawalczyć w strzelaniach specjalnych o tytułową statuetkę Lajkonika.
Dzisiejsze zawody były również finałową rundą Ogólnopolskiej Ligi Młodzików PZŁucz. Oto wyniki zawodników Grotu:

Lajkonik:
kat. dzieci młodsze:
Agnieszka Ficek – medal 🥉

kat. dzieci starsze:
Karolina Grudzień – medal 🥉
Daniel Kamiński – medal 🥇

kat. młodzik:
Jakub Sroka – medal 🥈
Paweł Korzonek – medal 🥉

kat. młodzik starszy:
Dominika Ratyńska – medal 🥇
Adrian Szłapak – medal 🥈

Ponadto laureatami strzelań specjalnych zostali Jakub Sroka i Daniel Kamiński.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy pierwsze miejsce!

Ogólnopolska Liga młodzików:

drużyna dziewcząt w składzie:
Natalia Lepa – medal 🥉
Dominika Brzezina – medal 🥉
Dominika Ratyńska – medal 🥉

drużyna chłopców w składzie:
Jakub Sroka – medal 🥈
Paweł Korzonek – medal 🥈
Adrian Szłapak – medal 🥈
Maciej Sitek – medal 🥈

Dziękujemy „Płaszowiance” Kraków za organizację, a Rodzicom naszych zawodników za transport i kibicowanie na dzisiejszych zawodach.
Trenerzy UKS Grot

Pozostałe aktualności

Zobacz wszystkie

Aplikacja dla łuczników i trenerów łucznictwa – ArcheryStats

W jaki sposób technologia może wspomagać łuczników w uzyskiwaniu lepszych rezultatów, a także trenerów w lepszym wspieraniu i prowadzeniu zawodników? W 2020 roku dzięki zaangażowaniu jednego z zawodników naszego klubu powstała pierwsza wersja aplikacji ArcheryStats (wtedy jeszcze nazywała się Max720), która pozwalała na prowadzenie dziennika treningów i zawodów, wraz ze szczegółowymi wynikami strzelań. Dzięki temu […]

8 kwietnia 2024 Czytaj więcej

Nowy harmonogram treningów.

Kończymy powoli okres roztrenowania, a więc czas na kilka ważnych informacji: Gdzie? – treningi będą się odbywać na sali gimnastycznej II LO im. G.Morcinka w Rudzie Śląskiej, ul.Jankowskiego 22 (na sali obowiązuje zmienne obuwie). Kiedy? – zajęcia ruszą od najbliższego wtorku 24 października Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem treningów Trenerzy UKS Grot

19 października 2023 Czytaj więcej

Finał Pucharu Polski Seniorów.

W kategorii łuków gołych zwyciężył nasz zawodnik – Rafał Czapaj, dokładając to zwycięstwo do niedawno zdobytego Mistrza Polski! W kategorii łuków klasycznych 7 m-ce zajęła Natalia Lepa. Gratulacje Trenerzy UKS Grot

10 października 2023 Czytaj więcej
UKS Grot

Treningi 7 dni w tygodniu

UKS Grot

Profesjonalna pomoc trenerów

UKS Grot

Klubowy sprzęt dla każdego

UKS Grot

Wesołe towarzystwo :)